Pijani kierowcy w powiecie tarnogórskim. Policja zatrzymała nietrzeźwych mężczyzn

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach zakończyli niedawno działania w ramach akcji "Trzeźwość". Niestety nie obyło się bez mandatów.

Policja pijany kierowca

Po kieliszku za kółko

- Działania „Trzeźwość" trwały od 5:00 do 22:00. W akcji uczestniczyli policjanci z tarnogórskiej drogówki. Prowadzili kontrole trzeźwości kierowców na obszarze powiatu tarnogórskiego w różnych punktach kontrolnych - opowiadają policjanci. - Podczas działań mundurowi skontrolowali ponad 150 kierowców samochodów oraz jednośladów - dodają.

Wśród wspomnianej grupy kierowców znaleźli się także tacy, którzy postanowili wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Pierwszego z nich zatrzymano 6 kwietnia około godziny 9:00 w Tworogu. Mężczyzna jechał citroenem po ulicy Zamkowej. Jak się okazało 63-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Jego sprawą zajmie się sąd.

U drugiego zatrzymanego mężczyzny wykryto 2,5 promila alkoholu. 30-letni kierowca opla około godziny 19:30 przemierzał ulicę Morcinka w Tarnowskich Górach. Przedstawiciele służb zabrali mu prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny. Jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

- Kierującym „na podwójnym gazie" grożą teraz surowe konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę dwóch lat pozbawienia wolności. Oprócz tego czeka ich wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - przestrzegają funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon