Na to czekali miłośnicy biegów. Zbliża się Tworogowska dycha po trowie 2024

W powiecie tarnogórskim szykuje się kolejna edycja popularnej imprezy. Co roku ściąga do Tworoga amatorów sportowej rywalizacji. Zapisy na tegoroczną edycję szybko się kończą.

Tworogowska dycha po trowie
Tworogowska dycha po trowie 2024

Tworogowska dycha po trowie 2024

Jak co sezon, gmina zaprasza na kolejne zawody. Tym razem będą mieć miejsce 11 maja (sobota) na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Tworogu. Zadaniem uczestników biegu głównego będzie pokonanie trasy o długości 10 kilometrów. Dla zwolenników nordic walking przygotowano natomiast dystans 5 kilometrów. Zawodnicy przebiegną lub przemaszerują po leśnych drogach Nadleśnictwa Brynek.

Celem imprezy jest integracja środowiska biegaczy i społeczności lokalnej. Organizatorzy chcą także popularyzować zdrowy tryb życia poprzez spędzanie wolnego czasu na sportowo. Wydarzenie ma również promować walory przyrodnicze oraz dziedzictwo kulturowe gminy Tworóg.

Zapisy przyjmowane są poprzez stronę internetową. Chętni powinni się pospieszyć, ponieważ zainteresowanie biegiem jest naprawdę spore. Na liście startowej znalazły się osoby z naszego regionu, ale także z Opola, Strzelec Opolskich czy Mrągowa. Zapisy za pośrednictwem formularza trwają do 26 kwietnia. Można jednak będzie zarejestrować się także w dniu samej imprezy. Na najlepszych zawodników czekają puchary lub statuetki oraz nagrody pieniężne.

Piekary slaskie bieg anna brzezinska

Może Cię zainteresować:

Charytatywny event w Piekarach Śląskich. Uczestnicy pobiegną dla Anny Brzezińskiej

Autor: Urszula Gołkowska

10/04/2024

Kalety stanice impreza

Może Cię zainteresować:

Leśny Zakątek Śląska zapowiada Rajzowanie po kalyckich stanicach 2024. Co będzie czekać na gości?

Autor: Urszula Gołkowska

16/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon