Nad Tarnowskimi Górami i okolicą krążą wojskowe samoloty CASA

Dzisiaj, 16 marca 2022 r., od popołudnia na tarnogórskim niebie dały się we znaki dwa wojskowe samoloty CASA. Wykonują one ćwiczenia touch and go.

Flightradar24.com
Samoloty nad Tarnowskimi Górami

Dwa samoloty transportowe CASA C-295 M, które od kilku godzin krążą nad tarnogórskimi blokami należą do polskich sił powietrznych i prawdopodobnie wykonują ćwiczenia. Specyficzna nazwa treningu, który wykonują piloci nad naszymi głowami to „touch and go”. Jest to jeden z manewrów jakich uczą się piloci, polega na dotknięciu pasa startowego przez koła maszyn, a następnie natychmiastowe poderwanie ich do lotu. Tego typu ćwiczenia wykonuje się we wszystkich liniach lotniczych. Jednak nie wszystkie linie lotnicze posiadają wojskowe samoloty transportowe typu CASA.

Szczegóły dotyczące samolotów transportowych

Hiszpańskie transportowce CASA C-295 M, które posiada polska armia charakteryzuje najnowocześniejszy system nawigacji GPS, a także możliwość zabrania na pokład ładunku ważącego prawie prawie 5 ton lub około 70 żołnierzy. Zasięg jaki mogą pokonać powietrzne transportowce wraz z ładunkiem to około 2300 km. Nic dziwnego, że kilkanaście razy okrążały Tarnowskie Góry, tym bardziej, że mogły lecieć bez ładunku. Obecnie polskie siły powietrzne posiadają 16 takich samolotów.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon