Nadleśniczy ze Świerklańca na podium Mistrzostw Świata w badmintonie. Zawody odbyły się w Holandii

Nadleśniczy ze Świerklańca - Piotr Chrzęszczyk wywalczył brązowy medal w badmintonie w deblu. Razem z Markiem Miałym ze Szkoły Policji w Szczytnie wzięli udział także w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Nadleśniczy zapowiada, że to jeszcze nie koniec jego kariery sportowej.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Świerklaniec Piotr Chrzęszczyk w badmintonie w deblu zdobył brązowy medal podczas Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych. Razem z Markiem Miałym, ze Szkoły Policji w Szczytnie konkurowali łącznie w trzech konkurencjach: badmintonie deblu, badmintonie mikście (4 miejsce) pchnięciu kulą (5 miejsce) i rzucie dyskiem ( 4 miejsce).

- Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych - WPFG Rotterdam 2022 zakończone brązowym medalem wywalczony badmintonie w deblu z Markiem Miałym ze Szkoły Policji w Szczytnie - dzięki za świetne partnerowanie i dobrą grę - zrobiliśmy to - poinformował Piotr Chrzęszczyk.

Kolejny start zakończony podium

To nie pierwszy start nadleśniczego w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych. W 2017 r. Chrzęszczyk zdobył cztery medale w Los Angeles - brązowe w rzucie dyskiem i w wioślarstwie oraz dwa srebrne w wioślarstwie.

Nadleśniczy zapowiedział, iż w 2023 rok wystartuje w kolejnych zawodach. - Za rok na kolejnych Mistrzostwach Świata w Winnnipeg - mam nadzieję na jeszcze lepsze starty.