Nagrania nowego serialu na terenie Parku w Świerklańcu. Emisja na początku przyszłego roku

W miniony weekend na terenie Parku w Świerklańcu kręcone były sceny do nowego serialu TVP pn. "Lokatorki", realizowanego przez Pokromski Studio. Emisja serialu na antenie Telewizji Polskiej już na początku przyszłego roku.

W trakcie minionego weekendu - 6 i 7 sierpnia Pokromski Studio realizował nagrania i zdjęcia do nowego serialu "Lokatorka". Jego emisja odbędzie się na antenie TVP na początku przyszłego roku. Wśród scen był m.in. bankiet przed pałacem.

Większość scen nagrywanych było w sobotę, 6 sierpnia przed Pałacem Kawalera. Jednak ekipa filmowa przebywała tam przez cały weekend, żeby wszystko przygotować, a następnie posprzątać. Ekipa o nagraniach poinformowała przez Urząd Gminy w Świerklańcu prosząc o wyrozumiałość.

"Lokatorka", czyli historia tragiczna

Jeszcze przed serialem w 2021 roku powstał film pn. „Lokatorka”, w reż. Michała Otłowskiego. Jego bohaterką jest Janina Markowska (Sławomira Łozińska), wzorowana na Jolancie Brzeskiej, działaczce społecznej na rzecz praw lokatorów. Podczas głównego wątku w dziwnych okolicznościach, pojawiają się rzekomi właściciele kamienicy, którzy chcą się pozbyć dotychczasowych lokatorów. Losy bohaterki filmu kończą się tragicznie. Jej zwęglone ciało znaleziono w podwarszawskim lesie. "Lokatorka" w 2021 roku otrzymała Złotego Lwa za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą.

- W weekend Pałac Kawalera i jego okolice "zagrały" w serialu. Zdjęcia produkowanego przez Pokromski Studio serialu "Lokatorka" odbyły się w sobotę. Emisja serialu na antenie Telewizji Polskiej już na początku przyszłego roku - poinformował we wtorek, 9 sierpnia Park w Świerklańcu.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon