Nagroda "Orła i Roży" dla chóru z Radzionkowa oraz orkiestry z Tarnowskich Gór

Władze powiatu tarnogórskiego przyznały coroczne wyróżnienia. Tym razem przypadły one dwóm grupom muzycznym.

TCK
Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w Tarnowskich Górach

Nagroda "Orła i Roży" 2021

Tytuł przyznawany jest mieszkańcom lub organizacjom z naszego powiatu, które odznaczają się wybitnymi osiągnięciami. Laureatów wybiera komisja w składzie:

  • Przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego
  • dwóch radnych powiatowych
  • członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego
  • osoby, które otrzymali nagrodę w poprzedniej edycji

W roku 2020 nie przyznano nagród ze względy na sytuację epidemiczną, a zarezerwowane na ten cel środki finansowe przekazano na walkę z pandemią.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się wczoraj, 28 września, zatwierdzono decyzję jury. W tym roku nagrodę otrzymały dwie organizacje. Pierwsza z nich to Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta z Tarnowskich Gór.

- Znana jest szerokiej publiczności dzięki wielu inicjatywom, do których zaliczyć można koncerty noworoczne oraz wiosenne. Corocznie bierze również udział w tarnogórskim Festiwalu Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda oraz Festiwalu Parafialnych Orkiestr Dętych w Radzionkowie, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Orkiestra angażuje
się również w działalność charytatywną, wspiera m.in. Stowarzyszenie na rzecz ratowania i reaktywacji Parku Piny na Osadzie Jana w Tarnowskich Górach - czytamy w uchwale Rady Powiatu.

Kapituła konkursu doceniła także Chór Mieszany "Harfa" z Radzionkowa.

- W 2019 roku Chór Mieszany "Harfa" obchodził 100-lecie działalności, co czyni go najstarszym zespołem śpiewaczym w regionie. (...) Przyznanie Nagrody "Orła i Róży" dla Chóru Mieszanego "Harfa" w Radzionkowie jest docenieniem za działalność poprzez krzewienie kultury polskiej, śląskiej i tradycji śpiewaczych w mieście Radzionków i Powiecie Tarnogórskim - zgadzają się radni.

Wyróżnienie wiąże się nie tylko z zaszczytnym tytułem, ale także bonusem finansowym w wysokości 5 000 złotych. Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon