Nagrody Burmistrza w dziedzinie kultury już przyznane. Wyróżniono czterech laureatów

W Pałacu w Rybnej odbyła się gala, podczas której uhonorowano osoby szczególnie zasłużone w dziedzinie popularyzacji sztuki. W tym roku burmistrz odznaczył czterech laureatów. Kto znalazł się w tym gronie?

Nagrody w dziedzinie kultury w Tarnowskich Górach

Srebrne Miasto może pochwalić się niejedną artystyczną inicjatywą, grupą, wydarzeniem. Nie dzieje się to jednak samo. Za każdym przedsięwzięciem stoją konkretne osoby. Cztery z nich zostały niedawno wyróżnione. W piątek, 23 lutego, w Pałacu w Rybnej miało miejsce spotkanie, podczas którego przyznano nagrody Burmistrza w dziedzinie kultury. W tym roku trafiły one do następujących laureatów:

  • Urszula Jasiecka-Bury - na wniosek Centrum Współczesnej Muzyki Klawesynowej im. E. Chojnackiej - za inicjatywę i rozbudzanie zainteresowania tarnogórzan muzyką kameralną
  • Ireneusz Dziedzic - na wniosek środowiska artystycznego tarnogórskiej Szkoły Muzycznej - dla nestora tarnogórskich muzyków za kreowanie kultury muzycznej w Tarnowskich Górach
  • Łukasz Loskot - na wniosek Nieformalnej Grupy Inicjatywnej PRALNIA - za wielokierunkową aktywność kulturalną
  • Miłosz Leniec - na wniosek Stowarzyszenia Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej - dla młodego muzyka za zaangażowanie w rozwój muzyki orkiestr dętych
- Nagrodzone dziś osoby można nazwać ludźmi sukcesu - powiedział burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech. - Człowiek odnosi sukces, gdy w jego działaniach nad zachowaniami behawioralnymi dominują funkcje kontrolne, wyuczone cywilizacyjnie. Dziś nagradzamy tych, których cywilizacja ukształtowała i którzy zwracają cywilizacji swoje długi, na kształt tej cywilizacji wpływając - dodał.

Spartakiada 2023

Jak na galę kulturalną przystało, nie zabrakło oprawy artystycznej. Zadbały o nią dwie tarnogórskie grupy: In Tempore - Kameralny Zespół Wokalny, a także TG Big Band. Podczas wydarzenia podsumowano również ubiegłoroczną Spartakiadę Dzielnic. Zawodnicy wzięli udział w dziesięciu konkurencjach. Po zliczeniu wszystkich uzbieranych punktów na podium pojawiły się:

  • Stare Tarnowice – 80 pkt.
  • Strzybnica – 79 pkt.
  • Rybna – 77 pkt.
- Co ciekawe, Stare Tarnowice nie wygrały wcale największej liczby zawodów: najlepsze okazały się w łucznictwie i koszykówce 3 x 3, za to aż w trzech turniejach najlepsze okazało się Śródmieście-Centrum, które uplasowało się dopiero na piątym miejscu - podsumowują organizatorzy.
Remont amfiteatru w Tarnowskich Górach Strzybnicy

Może Cię zainteresować:

Przebudowa amfiteatru w Strzybnicy. Zobaczcie trzy koncepcje na remont tego miejsca

Autor: Urszula Gołkowska

14/02/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon