Nagrodzony na Festiwalu w Cannes "Titane" w Tarnowskich Górach. TCK zaprasza

W naszym mieście będziemy mogli zobaczyć film nagrodzony Złotą Palmą. Po seansie odbędzie się spotkanie z Kają Klimek.

TCK
TCK, styczeń 2022

"Titane" w TG

Styczniowy DKF poświęcony będzie bardzo nietypowej produkcji. Na gości czekać będzie "Titane" wyróżniony w kategorii Najlepszy film na Festiwalu w Cannes.

- Alexia morduje bez mrugnięcia okiem, ale gdy w ślad za nią rusza kordon policji, upodabnia się do zaginionego przed laty syna komendanta straży pożarnej. Po drodze zachodzi jednak w ciążę z… samochodem - czytamy w opisie.

Na ekranie zobaczymy między innymi: Vincenta Lindona, Agathe Rousselle czy Garance Marillier. Produkcję wyreżyserowała Julia Ducournau.

- Alexia (Agathe Rousselle), posiadaczka tytanowych płytek, złych wspomnień i niezwykle ponętnego ciała, które nie ulega korozji, nie pozwala się lubić i nie daje się nie kochać. Jej życie jest jak rajd Paryż-Dakar: rozpaczliwie walczysz o przetrwanie i nigdy nie wiesz, co będzie za zakrętem. Może baśń? Może horror? Melodramat? Feministyczna przypowieść o wewnętrznej przemianie? - zapraszają organizatorzy spotkania.

Film zobaczymy już 13 stycznia o godzinie 18:00 w TCK (ul. Sobieskiego 7). Bilety w cenie 12 zł (normalny) lub 10 zł (ulgowy) można nabyć poprzez stronę internetową lub w kasach.

Po seansie odbędzie się wykład Kai Klimek, absolwentki dziennikarstwa i kulturoznawstwa oraz doktorantki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prelegentka zajmuje się tłumaczeniem książek oraz filmów. Aktualnie prowadzi Hashtag Warsztat – YouTube’owego vloga poświęconego popkulturze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Czesław Śpiewa inwazja nerdów

Czesław Mozil i Śląskie Smyki na tarnogórskiej scenie

Trojan smoczyńska tarnowskie góry

Spotkanie z Piotrem Trojanem i Agnieszką Smoczyńską w TG

Tck kwiecień 2022

Kwiecień w Tarnogórskim Centrum Kultury

Tarnowskie Góry 2022 02 01 T104258 060

Luty w Tarnogórskim Centrum Kultury 2022

Tarnowskie Góry 2022 01 05 T100720 603

"Matrix", "Księżniczka Czardasza" i Tarnogórska Orkiestra

TCK - DKF Olbrzym

"Jutro czeka nas długi dzień". TCK zaprasza na film

Wydarzenia w Tarnowskich Górach

Imprezy i wydarzenia w powiecie tarnogórskim