Najlepsze atrakcje dla dzieci w Tarnowskich Górach. Gdzie warto się wybrać z najmłodszymi?

Przed nami rozpoczynający się letni sezon turystyczny. W poszukiwaniu ciekawych miejsc na wypad z maluchami warto zajrzeć do Miasta Gwarków. Jakie atrakcje czekają na gości?

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry. Wąskotorówka
Tarnowskie Góry. Wąskotorówka

Na wycieczkę do Tarnowskich Gór

Makieta kolejowa, Park Wodny i oczywiście zabytkowe obiekty UNESCO - to tylko część propozycji. W Tarnowskich Górach interesujące atrakcje znajdą i dorośli, i dzieci. Przed przyjazdem warto sprawdzić, czy aktualnie nie odbywają się ciekawe wydarzenia. Wiele z nich organizowanych jest zwłaszcza w miesiącach maj - wrzesień. W większości z nich możemy uczestniczyć bezpłatnie.

To także dobry kierunek jeśli chcemy miło spędzić czas, a zarazem nie uszczuplać portfela. W mieście i okolicach znajdują się także parki, gdzie najmłodsi mogą się wybiegać, a ich opiekunowie - znaleźć chwilę wytchnienia. Polecamy zwłaszcza Parki Miejski w Centrum oraz leżąc trochę dalej Park Repecki. W Tarnowskich Górach nie brakuje również innej ważnej dla rodzin infrastruktury - placów zabaw.

Tarnowskie Góry w jeden dzień. Co warto zobaczyć w mieście gwarków?

Tarnowskie Góry - zwiedzanie z opowieściami

Miasto Gwarków warte jest odwiedzenia choćby tylko ze względu na bardzo ładną, historyczną zabudowę Centrum. Wiele osób przyjeżdża tutaj na przechadzkę i zatrzymuje się na przykład na przerwę z kawą w jednym z wielu klimatyczny lokali. Przy planowaniu spaceru watro zaopatrzyć się w "pomoce", które uatrakcyjnią wycieczkę najmłodszym.

Jedną z nich jest książka pod tytułem "Srebrne miasto i jego mieszkańcy". Znajdziemy w niej propozycje trzech tras: spacer po centrum miasta, Starych Tarnowicach oraz Reptach, a także skansenie maszyn parowych przy kopalni srebra. Każda wycieczka trwa około 60-90 minut.

- Książka została opracowana tak, by swoją formą była przyjazna zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci i młodzieży. Zachęca do aktywnego odkrywania miasta i jego historii w terenie. Jest doskonałym sposobem na spędzenie czasu wolnego dla rodzin z dziećmi i turystów odwiedzających miasto Tarnowskie Góry - czytamy w opisie.

Książka dostępna jest do wypożyczenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowskich Górach (ul. Zamkowa 5).

Inna propozycja to gra terenowa "Cynk z TG". Wystarczy tylko pobrać na telefon aplikację Action Track i ruszać na poszukiwania, zobaczyć, jak wyglądało miasto 100 lat temu. Pierwszy kod QR dostępny jest na stronie internetowej oraz na plakatach w centrum miasta. Aplikacja w telefonie będzie wskazywać kolejne miejsca, gdzie czekają na nas ciekawe zadania.

Głodni? Tarnogórskie restauracje czekają

Wycieczki z najmłodszymi potrafią być męczące. Na szczęście dzięki rozbudowanej tarnogórskiej bazie gastronomicznej bez trudu znajdziemy restaurację, pizzerię, kawiarnię czy lodziarnię. Ceny są zróżnicowane - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy do sprawdzenia, gdzie w Centrum zjemy smaczny obiad i gdzie czeka na na apetyczna pizza.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon