Najlepsze "informacje" na 1 kwietnia. Mieszkańcom powiatu nie zabrakło poczucia humoru

Dziś media obiegają przeróżne sensacje mające oczywiście związek z prima aprilis. Humorystycznych akcentów nie zabrakło również w Tarnowskich Górach i okolicy. To po prostu trzeba przeczytać.

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry 1 kwietnia żarty

Podziemne trasy rowerowe

Na pierwszym miejscu naszego rankingu zdecydowanie uplasował się Urząd Miasta Tarnowskie Góry. Czy słyszeli już może Państwo o trasach rowerowych poprowadzonych chodnikami górniczymi? Nie? W takim razie proszę prędko zapoznać się z najnowszymi planami władz samorządowych!

Dzięki sieci podziemnych korytarzy tarnogórscy cykliści będą mogli przemieszczać się rowerami do niemal wszystkich dzielnic naszego miasta. Cóż to będzie za wspaniałe rozwiązanie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Co więcej, z pewnością ograniczy to liczbę potrąceń.

Dodatkowy aspekt to oczywiście ożywienie ruchu turystycznego. Bylibyśmy jedynym w Polsce, a można nawet na całym świecie miastem z podziemnymi trasami. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zaakceptowało ten jakże oryginalny koncept. Zaskoczeniem może być fakt, że wysłano już nawet w tej sprawie pismo do komitetu UNESCO. Jeszcze bardziej zdumiewająca jest wiadomość, iż organizacja wstępnie zgodziła się na nowatorskie wykorzystanie zabytkowych obiegów.

Ktoś mógłby zapytać, skąd wziąć na to fundusze? Samorząd pomyślał i o tym. Miasto będzie się starać o przyznanie dofinansowania z Unii Europejskiej. Do współpracy zaproszony zostanie także sąsiedni Bytom.

"Mierzeje Pniowieckie"

Jeśli kogoś nie zachwyca perspektywa przemierzania rowerem zimnych i wilgotnych podziemi, z pewnością zachwyci go metoda, jaka zastosowana zostanie w leśnej dzielnicy naszego miasta.

- W systemie podziemnych tras pominięty na razie jest Pniowiec, ale tam w rozwiązaniu problemu pomogą płynąca w tym samym kierunku Stoła i Potok Pniowiecki. To od nich w kierunku stawów na Pniowcu przekopane zostaną dwie "Mierzeje Pniowieckie", a mieszkańcy na rowerach wożeni będą po nich barkami - tłumaczą urzędnicy.

Trzymamy kciuki za powodzenie ambitnego projektu.

Powiat z własną strefą czasową

Chwila, chwila... Przecież mieliśmy już zmianę czasową. Jedną, a druga zmiana czasowa? Starostwo Powiatowe poinformowało dziś niczego nieświadomych mieszkańców, wydając następujący komunikat:

"W związku z nagłą zmianą pogody, opadów śniegu oraz ochłodzenia wydane zostało zarządzenie dotyczące powrotu do czasu zimowego. Oznacza to, że dzisiaj nastąpi zmiana z czasu letniego na zimowy. Zegarki przesuwamy z godziny 3.00 na godzinę 2.00 po południu".

Dla wielu osób był to z pewnością duży szok. Jednak starostwo wykazało się empatią wobec petentów i nie zmieniło godzin otwarcia urzędu.

Izabela Domogała prezydentem Bytomia

Urodzona w Tarnowskich Górach członkini Zarządu Województwa Śląskiego zamierza podobno objąć nową funkcję. Według pewnych źródeł startuje w wyborach na prezydenta... Bytomia. Dlaczego? Kiedy dokładnie? Kto przejmie jej dotychczasową funkcję? Tego niestety nie udało nam się ustalić.

Bociany pomogą w walce z niżem demograficznym

Ważne zmiany szykują się nie tylko na poziomie władz wojewódzkich. W gminie Tworóg dostrzeżono ogólnopolski problem o charakterze demograficznym. Jednak, po merytorycznym rozważeniu kłopotu, udało się znaleźć rozwiązanie. Pracownicy urzędu w trybie pilnym wykonują i montują we wszystkich sołectwach gminy Tworóg bocianie gniazda.

- Działania te mają na celu rychłe sprowadzenie na nasz teren wiosny i prewencyjnie przeciwdziałanie niżowi demograficznemu - zaznaczają.

Kamiliańska Orkiestra Dęta & Snoop Dogg

Fani muzyki! Koniecznie rezerwujcie sobie w kalendarzach wieczór na Festynie Kamiliańskim w Tarnowskich Górach! Będzie się działo. Znani i lubiani członkowie orkiestry z naszego miasta wystąpią z nieco bardziej popularnymi muzykami amerykańskimi. Na scenie: Snoop Dogg i 50 Cent oraz 2Pac. Ten ostatni podobno przez ostatnie 20 lat ukrywał się w zaciszu pniowieckich lasów. W repertuarze usłyszymy między innymi "Tarnogórskiego Dzwoneczka" Carnalla. Tych coverów z pewnością nie zapomnimy do końca życia.

Uwaga! Powyższy artykuł ma charakter humorystyczny. Zebrano w nim pomysły żartów opublikowanych z okazji 1 kwietnia. Mamy nadzieję, że poprawiły Państwu nastrój.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon