Najlepsze śląskie ciasto będzie mieć swoje święto. W Świerklańcu szykuje się Gyburstag Kołoca

Stowarzyszenie Wrazidlok zaprasza wszystkich domowych cukierników do udziału w wyjątkowym konkursie na najlepszy kołocz. Na wydarzenie warto przybyć również jako gość, ponieważ w planach jest także degustacja...

Stowarzyszenie Wrazidlok
Gyburstag kołoca Świerklaniec

Gyburstag Kołoca we Śwjyrkolu

4 września goście świerklanieckich Dożynek będą mogli przekonać się, do kogo trafi nagroda za najlepszy tradycyjny śląski wypiek. W konkursie może wziąć udział każdy zainteresowany. Dozwolone jest nawet połączenie sił i przygotowanie ciasta w zespole.

- Kożdyn jedyn co mo we zocy ślonski kołoc może pokozać, co to poradzi nojlepi upjyc. Zaproszomy Wos do Śwjyrkola, przyjedźcie z nojlepszym kołocym - mogecie wygrać "Złoto blacha kołoca". Dlo nojlepszych momy tys geld: nojlepszy pjekosz dostanie 500 zł, tyn co stanie na drugym placu 300 zł, zaś tyn na trzeciym dostanie do bajtlika 200 zł. Cekomy na Wos - zapraszają organizatorzy.

Na najlepszych lokalnych cukierników czekają nagrody. Oprócz zaszczytnej "Złotej blachy kołocza", zwycięzca otrzyma 500 zł, drugie miejsce to 300 zł, natomiast trzecie - 200 zł. Wypieki oceniać będzie jury pod przewodnictwem starosty Krystyny Kosmali. Wyniki poznamy w dniu konkursu.

By wziąć udział w słodkich zmaganiach należy wysłać zgłoszenie na adres: emagnaci@gmail.com, które zawiera dane: imię i nazwisko uczestnika wraz z telefonem i mailem. Rejestracja trwa do 2 września.

Podczas wydarzenia na gości czekać będzie smakowita atrakcja. Blachy pysznego kołocza nie mogą się przecież zmarnować. Organizatorzy zapowiadają więc degustację. Wydarzenie potrwa od godziny 16:00 do 20:00, jednak nie warto odkładać wizyty na ostatnią chwilę - wtedy mogą zostać już tylko okruszki...

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon