Napad rozbójniczy w Tarnowskich Górach. Trzech napastników ukradło pieniądze

8 listopada w dzielnicy Rybna zamaskowani sprawcy napadli na sklep. Jeden z nich groził ekspedientce. Swoim łupem nie cieszyli się jednak długo.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie gory napad

Napad na sklep w Rybnej

Trzej sprawcy zdarzenia mogli nie spodziewać się, że wywołana przez nich sytuacja skończy się dla nich tak poważnie. W środę, 8 listopada, na ulicy Powstańców Warszawskich doszło do kradzieży. Po godzinie 16:00 do sklepu spożywczego wtargnęły trzy zamaskowane osoby. Zażądały od ekspedientki pieniędzy. Gdy odmówiła, jeden ze sprawców przeszedł za ladę i groził kobiecie duszeniem. Napastnikom udało się ukraść kilkaset złotych. Ekspedientka wezwała na pomoc służby.

Na miejsce zadysponowano funkcjonariuszy z prewencji i wydziału kryminalnego. Mundurowi ustalili rysopis sprawców, po czym rozpoczęły się poszukiwania. Akcja nie trwała długo. Po kilkudziesięciu minutach przy przystanku autobusowym policjanci wypatrzyli osoby odpowiadające opisowi. Byli to trzej nastolatkowie w wieku 14 i 15 lat, mieszkańcy Tarnowskich Gór, Kotów oraz Potępy. Mieli przy sobie chusty, a także skradzione banknoty. Funkcjonariusze zabrali nieletnich do komendy. Tam usłyszeli oni zarzuty. Sprawców odebrali rodzice, ale cała sprawa nie skończy się tak szybko. Nastolatkowie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

- Niech chęć zaistnienia w środowisku rówieśniczym nie przyćmi zdrowego rozsądku. Rodzice również powinni pamiętać, aby rozmowy wychowawcze ze swoimi dziećmi ukierunkowane były na profilaktykę. Świadomość zagrożeń i konsekwencji pomoże im uniknąć nieprzemyślanych ruchów i zachowań, po których ślad zostaje na bardzo długo, a w niektórych przypadkach nawet na całe życie - apelują mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon