Nasze miasto ma nowego radnego. Jest nim tarnogórski działacz Marek Breguła

Podczas wczorajszej LIX sesji Rady Miejskiej oficjalnie dołączył do niej nowy członek. Zajął miejsce po Jarosławie Ślepaczuku, który pod koniec zeszłego roku złożył rezygnację.

Marek Breguła nowym radnym

30 listopada odbyła się LVI sesja Rady Miejskiej. Podczas spotkania Jarosław Ślepaczuk złożył oficjalną rezygnację z pełnionej funkcji. Jak podaje Urząd Miasta, zadecydowały o tym powody zdrowotne. Radny reprezentował Koalicję Obywatelską. Pełnił obowiązki Wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Jarosław Ślepaczuk był członkiem Rady Miejskiej także w latach: 2002-2006, 2006-2010 i 2010-2014. Współpracownicy uroczyście pożegnali radnego i podziękowali za jego pracę. Formalnie sprawował mandat do końca 2022 roku.

Od wczoraj nasze miasto ma nowego radnego. Wolne miejsce zajął pan Marek Breguła, kojarzony w Tarnowskich Górach działacz i popularyzator idei transplantacji. To właśnie on jest pierwszą osobą w Polsce, u której wykonano pomyślnie przeszczep płuc i serca. Operację przeprowadził profesor Marian Zembala. Za swoją działalność Marek Breguła został odznaczony przez burmistrza Srebrnym Skrzydłem dla osób szczególnie zasłużonych dla Miasta Tarnowskie Góry. Otrzymał również Nagrodę Orła i Róży (wyróżnienie przyznawane przez Radę Powiatu Tarnogórskiego) za promocję idei transplantacji narządów oraz społeczne zaangażowanie w działalność organizacji pozarządowych, a także na rzecz lokalnej społeczności.

- Wiem, że będę musiał się bardzo starać, żeby dorównać Jarkowi Ślepaczukowi, jednak jestem pewien, że poradzę sobie, a dobro wszystkich mieszkańców miasta będę stawiał na pierwszym miejscu - deklaruje nowy radny.

- Dziękuję wszystkim za okazane wsparcie i obiecuję, nie zawiodę Was i będę Waszym głosem w tarnogórskiej Radzie Miejskiej! Sukces ma wielu ojców, ja jednak wiem, że pierwszeństwo w wyrazach wdzięczności okazałbym profesorowi Marianowi Zembali, wierzę, że byłby dzisiaj ze mną i cieszył się tym sukcesem, czułem jednak jego wsparcie i wierzę, że wspiera mnie tak, jak to jest możliwe - dodaje.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon