Neurologopeda z GCR Repty nagrodzona. Logopedia Silesiaca 2022 dla pani Bożeny Dudy

Reprezentantka Górnośląskiego Centrum Rehabilitacyjnego w Reptach Śląskich otrzymała prestiżowe wyróżnienie. Za swoją pracę i zaangażowanie została uhonorowane przez Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

Nagroda Logopedia Silesiaca 2022 przyznana

W zeszłym tygodniu, 14 października, w repeckim centrum odbywała się XI Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna - Logopedia w teorii i praktyce. Podczas niej wręczono tradycyjną nagrodę dla zasłużonego medyka.

- Korzystając z okazji zgromadzenia się tak licznej grupy specjalistów w dziedzinie zaburzeń mowy zarząd Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego rozpoczął wręczanie nagrody "Logopedia Silesiaca". Inaugurujemy w ten sposób nowy obyczaj w naszym środowisku. Idea wręczania nagrody jest próbą złożenia hołdu, podziękowania osobom bądź instytucjom za dokonania na rzecz Logopedii Śląskiej - tłumaczą przedstawiciele Śląskiego Oddziału PTL.

W tym roku zaszczytne wyróżnienie przypadło pani Bożenie Dudzie. Pracuje ona w GCR Repty jako starszy asystent logopeda na Oddziale Neurologii I oraz ORL dla Osób Dorosłych w Stanie Śpiączki.

O logopedii w Tarnowskich Górach

Uroczyste wręczenie nagrody było częścią dużej konferencji naukowej z udziałem praktyków, lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek oraz studentów. Tematem przewodnim spotkania stała się "Neurorehabilitacja Zaburzeń Mówienia i Połykania". Konferencja została podzielona na dwa bloki wykładowe oraz jeden warsztatowy.

- Jej celem jest propagowanie wiedzy i nowoczesnych metod leczenia zaburzeń mówienia i połykania w celu podniesienia standardów opieki nad pacjentem neurologicznym - dodają organizatorzy wydarzenia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon