Nie dostosowała prędkości do warunków drogowych. Samochód wylądował na ścianie budynku

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Wypadek w Wieszowie

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w miejscowości Wieszowa. Kierująca samochodem kobieta miała dużo szczęścia...

Wypadek w Wieszowie

25 grudnia mógł zakończyć się bardzo źle dla pewnej 21-letniej bytomianki. Rankiem kobieta jechała przez gminę Zbrosławice. Jak podają policjanci, niestety nie dostosowała prędkości do panujących na jezdni warunków. Na ulicy Bytomskiej w Wieszowie kierująca straciła panowanie nad samochodem marki Fiat Panda. Pojazd dachował, uszkodził ogrodzenie i zatrzymał się na ścianie znajdującego się przy drodze budynku. 

- Zdarzenie zostało potwierdzone przez pierwszego przybyłego do remizy strażaka. Okazało się, że wypadek ma miejsce kilka kroków od bram garażowych jednostki. Samochód osobowy znajdował się przewrócony na boku na terenie gminnego Przedszkola nr 2. Kierująca została wydobyta z pojazdu, a następnie została zaprowadzona do ciepłej remizy, gdzie przy wsparciu psychicznym oczekiwała na zespół ratownictwa medycznego - opowiadają druhowie z OSP Wieszowa. 

Na szczęście młoda kobieta nie doznała większych obrażeń. Została za to ukarana mandatem. Likwidacją skutków wypadku zajęły się przybyłe na miejsce służby. 

- Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność, której nigdy nie jest za wiele. Zmienne warunki atmosferyczne, opady śniegu, śniegu z deszczem i mróz utrudniają kierowanie pojazdami. Takie warunki wymagają od posiadaczy "czterech kółek" większego refleksu i wyobraźni - przypominają mundurowi. 
To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków drogowych i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu lub zdrowiu... - dodają.

  Wypadek w Wieszowie

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon

  czytaj więcej:

  Wieszowa - wypadek na autostradzie A1

  Niebezpieczna sobota na autostradzie A1. Kraksa w Wieszowie

  Wypadki na DW908

  Pogoda nie sprzyja kierowcom. Kolizje i lądowanie w rowie

  Tarnowskie Góry. Wypadek na ulicy Opatowickiej

  Tarnowskie Góry. Trzy promile w organizmie i w trasę

  Tarnowskie Góry. Potrącenie pieszego na ul. Legionów

  Wypadek w centrum Tarnowskich Gór. Kolejny pieszy w szpitalu

  Kalety - wypadek

  Stracił panowanie nad pojazdem i spowodował kolizję

  Tarnowskie Góry. Kradzież perfum

  Tarnowskie Góry. Nastolatki okradły drogerię na 800 złotych

  Miasteczko Śląskie. Potrącenie pieszego na przejściu

  Miasteczko Śląskie. Nastolatek potrącony przez ciężarówkę