Nie dostosowała prędkości do warunków drogowych. Samochód wylądował na ścianie budynku

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w miejscowości Wieszowa. Kierująca samochodem kobieta miała dużo szczęścia...

Wypadek w Wieszowie

25 grudnia mógł zakończyć się bardzo źle dla pewnej 21-letniej bytomianki. Rankiem kobieta jechała przez gminę Zbrosławice. Jak podają policjanci, niestety nie dostosowała prędkości do panujących na jezdni warunków. Na ulicy Bytomskiej w Wieszowie kierująca straciła panowanie nad samochodem marki Fiat Panda. Pojazd dachował, uszkodził ogrodzenie i zatrzymał się na ścianie znajdującego się przy drodze budynku.

- Zdarzenie zostało potwierdzone przez pierwszego przybyłego do remizy strażaka. Okazało się, że wypadek ma miejsce kilka kroków od bram garażowych jednostki. Samochód osobowy znajdował się przewrócony na boku na terenie gminnego Przedszkola nr 2. Kierująca została wydobyta z pojazdu, a następnie została zaprowadzona do ciepłej remizy, gdzie przy wsparciu psychicznym oczekiwała na zespół ratownictwa medycznego - opowiadają druhowie z OSP Wieszowa.

Na szczęście młoda kobieta nie doznała większych obrażeń. Została za to ukarana mandatem. Likwidacją skutków wypadku zajęły się przybyłe na miejsce służby.

- Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność, której nigdy nie jest za wiele. Zmienne warunki atmosferyczne, opady śniegu, śniegu z deszczem i mróz utrudniają kierowanie pojazdami. Takie warunki wymagają od posiadaczy "czterech kółek" większego refleksu i wyobraźni - przypominają mundurowi.
To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków drogowych i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu lub zdrowiu... - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Osp wieszowa

Śmiertelny wypadek w gminie Zbrosławice

Wypadek wieszowa

Poważny wypadek w Wieszowie

Wypadek w Wieszowie

Wieszowa. Wypadek na autostradzie A1

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Wieszowa - wypadek na autostradzie A1

Niebezpieczna sobota na autostradzie A1. Kraksa w Wieszowie

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Wypadek w gminie Tworóg

Powiat tarnogórski. Trzy wypadki jednego dnia.