Nie tylko dla przyrodników: ogród botaniczny w Brynku zaprasza [GALERIA]

W gminie Tworóg na miłośników malowniczych, mało znanych miejsc czeka prawdziwa atrakcja. Wcale niedaleko od Tarnowskich Gór znajdziemy takie piękne plenery.

Ogród w Brynku zaprasza

Wycieczka rowerowa? Nowa trasa spacerowa? A może sesja zdjęciowa? Odpowiedzią na każde z tych pytań (oraz wielu więcej) może być brynkowski ogród. Znajdziemy go w gminie Tworóg. Kiedyś cały kompleks parkowo-pałacowy należał do rodziny Donnersmarcków. Do dziś możemy podziwiać ich piękny pałac, w którym aktualnie znajduje się internat Technikum Leśnego. Urokliwe alejki parku zaprowadzą nas także do ogrodu botanicznego.

To idealne miejsce nie tylko dla przyrodników. Nawet jeśli nie znamy się na wyjątkowych gatunkach flory, widoki, jakie tam zobaczymy, potrafią zachwycić. Głównym punktem ogrodu jest widoczna zaraz przy wejściu altanka. W głębi znajdziemy także wiele ławek, na których odpoczniemy.

Wycieczka do Brynka. Co warto tam zobaczyć?

Przydatne informacje

Ogród znajduje się na terenie kompleksu brynkowskiego (ul. Park 9, Brynek). Wstęp jest bezpłatny i wolny przez całą dobę. Na miejsce dojedziemy samochodem - wtedy pojazd możemy zostawić na parkingu przy Technikum Leśnym (od strony ul. Zamkowej). W pobliżu parku znajduje się także przystanek autobusowy Brynek Technikum obsługujący m.in. linie 129 czy 143.

Tarnowskie gory zdjecia

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry. 7 ciekawych miejsc na sesję fotograficzną

Autor: Urszula Gołkowska

25/04/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon