Nie żyje Józef Zdebel. Tarnogórski muzyk, instrumentalista i nauczyciel zmarł w wieku 92 lat

W wieku 92 lat odszedł Józef Zdebel - muzyk, tenorzysta, instrumentalista, aranżer, ale także nauczyciel. Tarnogórzanin był także związany z Parafialną Kamiliańską Orkiestrą Dętą. Pogrzeb ś.p. Józefa Zdebla odbędzie się w Parafii Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich.

Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta
Józef Zdebel z Tarnowskich Gór nie żyje

Nie żyje tarnogórzanin Józef Zdebel

W poniedziałek, 24 lipca smutną wiadomość przekazała Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta. W wieku 92 lat odszedł Józef Zdebel.

- W ten mijający letni weekend, dzielimy się z Państwem smutną informacją, w wieku 92 lat odszedł od nas wspaniały tarnogórski muzyk, tenorzysta, świetny instrumentalista, aranżer, ale także nauczyciel - Józef Zdebel - przekazała w mediach społecznościowych.

Józef Zdebel od dziecka związany był z Bobrownikami Śląskimi i Parafialną Kamiliańską Orkiestrą Dętą, którą od samego początku, czyli od lat 50. współtworzył. Św. Józef Zdebelbył osobą powszechnie lubianą i niezmiernie cenioną.

- Drogi Józku, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci i w naszych przepełnionych muzyką, rozśpiewanych i rozmodlonych sercach. Dziękujemy za wszystko... - wspomina tarnogórzanina Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta.

Msza Święta i ceremonia pogrzebowa odbędą się w środę, 26 lipca o godz. 11:00, w Parafii Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich, dzielnicy Tarnowskich Gór.

Policja kalety 2

Może Cię zainteresować:

Nie żyje emerytowany policjant z Kalet. Zginął podczas wypadku motocyklowego

Autor: Redakcja TG

02/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon