Niebezpieczne seaty na drogach powiatu tarnogórskiego. Policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy

Wysokie mandaty, punkty karne, zatrzymane uprawnienia. Z takimi konsekwencjami musi zmierzyć się dwóch mężczyzn, którzy zdecydowanie za mocno przycisnęli pedał gazu. Ich jazdę zakończyli policjanci.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Policja kontrole tarnowskie gory

Piraci drogowi złapani

Wczoraj, 4 października, drogówka z powiatu tarnogórskiego miała co robić. W ręce mundurowych wpadło dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczoną prędkość ponad dwukrotnie. Jednym z nich był 35-letni mieszkaniec gminy Wielowieś. Jechał swoim osobowym seatem 115 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie pokazywało 50 km/h. Podróż zakończyła się w Wojsce na ulicy Szkolnej. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł i 13 punktami karnymi.

Tego samego dnia policjanci interweniowali na drodze krajowej nr 11 w Brynku. 19-latek z województwa małopolskiego także prowadził seata. Jechał 103 km/h w terenie zabudowanym. Nie minęła go kara - mandat opiewający na 1500 zł i 13 punktów karnych. Obu skontrolowany kierującym zatrzymano prawa jazdy.

- Pamiętajmy, że droga to nie tor wyścigowy. Prowadząc samochód ze znaczną prędkością, nie dajemy sobie wielu szans na prawidłową reakcję w przypadku wystąpienia nagłego, nieprzewidzianego zdarzenia na drodze - przestrzegają policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon