Niebezpieczne sytuacje drogowe i dwie interwencje. Gdzie jest tak groźnie? W gminie Tworóg...

W zeszłym tygodniu policjanci mieli co robić. Dwóch kierowców zostało ukaranych za swoje zachowanie na jezdni, jeden z nich stanie przed sądem.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tworóg zatrzymanie

Na "podwójnym gazie" przez DK 11

Pierwsza sytuacja miała miejsce w czwartek, 9 czerwca. Patrol z Tworoga zatrzymał pewnego 45-latka. Do zdarzenia doszło w miejscowości Brynek na drodze krajowej nr 11. Kierowca osobowego nissana miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mieszkańcowi powiatu tarnogórskiego grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także dwa lata więzienia.

Kosztowne przekroczenie prędkości

Nie minęło wiele czasu, a w tej samej gminie konsekwencje poniósł drugi kierowca. 10 czerwca funkcjonariusze z grupy SPEED interweniowali na drodze wojewódzkiej numer 907. W pewnym momencie zauważyli samochód, który poruszał się ze zdecydowanie zbyt dużą prędkością. Osobowe audi gnało 155 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h. Z kierownicą siedziała 27-letnia mieszkanka Tarnowskich Gór. Skutki były bolesne dla portfela. Za popełnione wykroczenie kobieta dostała 10 punktów karnych i mandat w wysokości 2 tysięcy złotych.

- Apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze. Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn wielu zdarzeń drogowych. Poruszając się z dozwoloną prędkością, dajemy sobie więcej szans na prawidłową reakcję na nagłe, niespodziewane zdarzenia na drodze - przypominają mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon