Niebezpieczne wypadki i kolizja w powiecie tarnogórskim. Dwie osoby przewiezione do szpitala

Tylko w ubiegły piątek, 31 maja, doszło do trzech groźnych zdarzeń na drodze. Do dwóch z nich trzeba było wzywać ratowników medycznych. Policjanci przypominają o ostrożności za kierownicą.

Dwa wypadki i do tego kolizja

Pod koniec tygodnia służby miały co robić. 31 maja w powiecie tarnogórskim odnotowano trzy groźne zdarzenia. Pierwsze z nich miało miejsce w Czekanowie (gmina Zbrosławice). Zderzyły się tam z sobą dwa samochody osobowe. Policjanci ustalili, że kierująca mercedesem przy skręcaniu w kierunku autostrady A1 nie udzieliła pierwszeństwa innemu pojazdowi. W efekcie zderzyła się z bmw. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawczyni otrzymała za to mandat oraz punkty karne.

Nie tak łatwo zakończyła się z kolei sytuacja w Brynku. Doszło do niej po godzinie 16:00 na drodze krajowej nr 11. Jak podają wstępnie funkcjonariusze, kierowca forda nieprawidłowo wyprzedził motorower. Podróżująca na nim kobieta spadła z pojazdu. Ratownicy przetransportowali ją do szpitala z obrażeniami. Podobne zdarzenie miało miejsce zaledwie kilka godzin później w Tarnowskich Górach. Wstępnie udało się wyjaśnić, że jadąca skodą kobieta nie udzieliła pierwszeństwa rowerzystce. Kierująca jednośladem trafiła do szpitala na dalsze badania.

- Biorąc pod uwagę te zdarzenia, a także niepokojące dane dotyczące zdarzeń z udziałem cyklistów, przypominamy wszystkim o zdrowym rozsądku. Obowiązek zachowania ostrożności ciąży na wszystkich, którzy znajdują się na drodze - podsumowują mundurowi.

    Subskrybuj tarnowskiegory.info

    google news icon