Niebezpieczne zdarzenie na Osiedlu Przyjaźń. Samochód zderzył się z rowerzystą

W tym tygodniu w dzielnicy Stare Tarnowice doszło do sytuacji, która mogła zakończyć się bardzo źle. Policjanci apelują o rozwagę na drogach w rozpoczynającym się sezonie letnim.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry kolizja

Kolizja na Osiedlu Przyjaźń

Zdarzenie miało miejsce 10 maja w godzinach wieczornych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca samochodu osobowego marki Honda na ulicy Fińskiej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. Pojazdy zderzyły się. Na szczęście 36-letni kierowca jednośladu nie doznał obrażeń. Natomiast 38-letni kierujący osobówką został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji drogowej.

Sezon letni to zwiększone natężenie ruchu, na jezdniach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Mundurowi apelują o rozwagę do wszystkich.

- Wsiadając na rower pamiętajmy, aby sprawdzić jego stan, a w trakcie jazdy stosować się do przepisów ruchu drogowego. Kierowcy samochodów powinni zwiększyć uwagę na osoby poruszające się po drogach rowerem i pieszych, którzy niechronieni karoserią są narażeni na większe niebezpieczeństwo w kontakcie z pojazdem - przypominają.
tg osiedle przyjaźń kolizja
Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon