Niebezpieczne zdarzenie w Radzionkowie. Samochód osobowy zderzył się z rowerem

W powiecie tarnogórskim wydarzył się kolejny poranny wypadek. Policjanci przypominają o szczególnej ostrożności, gdy na dworze jest ciemno i wilgotno.

Radzionkow wypadek

Wypadek w Radzionkowie

Niestety jesienna seria potrąceń i zderzeń wcale się nie kończy. Wczoraj, 19 października, miała miejsce kolejna taka sytuacja. Doszło do niej w Radzionkowie. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 5:00 na skrzyżowaniu ulic Długiej i Szymały. 57-letni kierowca osobówki marki Hyundai nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 59-letniemu rowerzyście. Drugi z mężczyzn został poszkodowany. Ratownicy przewieźli mieszkańca Tarnowskich Gór do szpitala w Bytomiu.

Niestety to nie pierwsze takie zdarzenie w tym tygodniu. Niesprzyjające warunki na drodze: mgła, opady deszczu, ograniczona widoczność łatwo mogą stać się przyczyną wypadków i potrąceń. Funkcjonariusze przypominają o konieczności zachowania szczególnej uwagi na jezdni oraz dostosowaniu prędkości do okoliczności.

- Pamiętajmy, że to, w jaki sposób zachowamy się na drodze, będzie miało swoje konsekwencje. Aby ich uniknąć i aby każdy dotarł bezpiecznie do celu, musimy być dostatecznie skupieni na drodze - dodają policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon