Niebezpieczne znalezisko w gminie Zbrosławice. Przypadkowy przechodzień odkrył niewybuch

W ubiegłą środę, 3 maja, policjanci zostali wezwanie w związku z odkryciem z czasów II wojny światowej. Na miejsce zadysponowano także saperów.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Niewybuch zbrosławice

To już nie pierwszy raz w tym roku, kiedy w powiecie tarnogórskim znaleziony został stary niewybuch. Tym razem zdarzenie miało miejsce w Ptakowicach (gmina Zbrosławice). 3 maja przechodzień zauważył niebezpiecznie wyglądający przedmiot w lesie przy ulicy Reptowskiej. Znalezisko obejrzeli funkcjonariusze. Okazało się, iż jest to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Następnego dnia, 4 maja, obiekt zabrali saperzy z Gliwic.

Policjanci przypominają, że przy tego typu zdarzeniach należy zachować wyjątkową ostrożność. Przedmiotów wyglądających na niewybuchy nie można przenosić, ani nawet dotykać. Należy za to powiadomić o nich służby.

- Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci - informują mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon