Niebezpieczne znalezisko w Kaletach. Spacerowicz znalazł niewybuch z II wojny światowej

W powiecie tarnogórskim policjanci zabezpieczyli odkryty przypadkiem groźny przedmiot. Dziś, 23 maja, zabrali go saperzy z Gliwic.

Niewybuch w Kaletach

Zgłaszający wykazał się rozsądkiem i opanowaniem. Wczoraj, 22 maja, spacerujący po mieście mężczyzna znalazł przypadkiem obiekt przypominający pocisk. Zawiadomił o tym służby. Na ulicę Sobieskiego zostali wysłani funkcjonariusze z policyjnym pirotechnikiem. Potwierdził on przypuszczenia zgłaszającego. Znaleziony przedmiot okazał się pociskiem przeciwpancernym z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli obiekt i odgrodzili go od osób postronnych. Dziś, 23 maja, po niewybuch zgłosili się saperzy z Gliwic. Pocisk został zneutralizowany na terenie poligonu. Funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w takich sytuacjach.

- W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci - uprzedzają.

    Subskrybuj tarnowskiegory.info

    google news icon