Niebezpieczne znalezisko w Pyrzowicach. Odkryto tam przypadkowo stary niewybuch

W powiecie tarnogórskim policjanci otrzymali wezwanie w związku z niebezpiecznie wyglądającym przedmiotem. Okazało się, że to nabój z pierwszej połowy XX wieku.

Niewybuch w Pyrzowicach

W tym tygodniu policjanci zabezpieczyli groźne znalezisko z terenu gminy Ożarowice. 12 lipca pracownik budowlany, który zajmował się robotami ziemnymi, wypatrzył niebezpieczny przedmiot. Zdarzenie miało miejsce w Pyrzowicach na ulicy Siedliska. Na miejsce skierowano mundurowych z tej samej miejscowości oraz policyjnego pirotechnika.

Okazało się, że znalezisko to pochodzący z czasów wojny nabój przeciwlotniczy. Funkcjonariusze zabezpieczyli niewybuch i wyznaczyli strefę bezpieczeństwa. O sprawie powiadomiono saperów. Następnego dnia, 13 lipca, patrol z Gliwic zabrał nabój ze sobą. Mundurowi przypominają, żeby w przypadku podobnego wydarzenia zachować podstawowe zasady.

- W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić - tłumaczą.

- Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Wypadek w Potępie

Policja wyjaśnia przyczyny tragedii w Potępie

Wypadek w Szałszy

Wypadek w Szałszy. Dwóch poszkodowanych w szpitalu

Tarnowskie Góry 2022 02 10 T110532 678

Złodzieje okradł otwarty samochód

Tarnowskie Góry 2022 01 18 T112441 597

Ciążył na nim zakaz prowadzenia. Wpadł przez brak maseczki

Gmina Zbrosławice. Wypadek na ulicy Tarnogórskiej

Poważny wypadek w Szałszy. Zderzyły się trzy osobówki