Niebezpieczne znalezisko w Pyrzowicach. Odkryto tam przypadkowo stary niewybuch

W powiecie tarnogórskim policjanci otrzymali wezwanie w związku z niebezpiecznie wyglądającym przedmiotem. Okazało się, że to nabój z pierwszej połowy XX wieku.

Niewybuch w Pyrzowicach

W tym tygodniu policjanci zabezpieczyli groźne znalezisko z terenu gminy Ożarowice. 12 lipca pracownik budowlany, który zajmował się robotami ziemnymi, wypatrzył niebezpieczny przedmiot. Zdarzenie miało miejsce w Pyrzowicach na ulicy Siedliska. Na miejsce skierowano mundurowych z tej samej miejscowości oraz policyjnego pirotechnika.

Okazało się, że znalezisko to pochodzący z czasów wojny nabój przeciwlotniczy. Funkcjonariusze zabezpieczyli niewybuch i wyznaczyli strefę bezpieczeństwa. O sprawie powiadomiono saperów. Następnego dnia, 13 lipca, patrol z Gliwic zabrał nabój ze sobą. Mundurowi przypominają, żeby w przypadku podobnego wydarzenia zachować podstawowe zasady.

- W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić - tłumaczą.

- Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon