Niebezpieczny tydzień na drogach powiatu tarnogórskiego. Poszkodowana kierująca w szpitalu

W ostatnich dniach nie brakowało niebezpiecznych zdarzeń na jezdni. W Nakle Śląskim miał miejsce groźny wpadek. Z kolei w Tarnowskich Górach kierowca zderzył się z ogrodzeniem.

Policjanci nie bez przyczyny apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na jezdniach. Wciąż zdarzają się jednak kierowcy, którzy zapominają o podstawowych zasadach. Wczoraj, 19 lutego, funkcjonariusze zostali wezwani do Nakła Śląskiego na ulicę Główną. Przed godziną 10:00 doszło tam do wypadku drogowego. Jak ustalili mundurowi, kierowca osobowego jeepa nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. W efekcie wjechał w tył peugeota. Prowadziła go 39-latka z Tarnowskich Gór. Kobieta została ranna. Ratownicy musieli przetransportować ją do szpitala.

Jak się okazało, nie był to koniec takich sytuacji na ten tydzień. Dziś w nocy, 20 lutego, w Tarnowskich Górach samochód osobowy wjechał w ogrodzenie. Sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Radzionkowskiej i Korola. Kierujący pojazdem 34-latek nie dostosował prędkości do warunków na drodze. W efekcie spowodował kolizję. Co gorsze, okazało się, że nie posiadał prawa jazdy. Za zaistniałą sytuację otrzymał mandat, natomiast za kierowanie bez uprawnień odpowie przed sądem.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon