Niebezpieczny weekend na drogach. Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Funkcjonariuszom udało się zapobiec możliwym groźnym sytuacjom. Zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod wpływem alkoholu wsiedli za kierownicę.

Tarnowskie Góry policja

Zareagował świadek

Pierwsza sytuacja miała miejsce w ostatni piątek, 4 lutego. Około godziny 21:30 zgłaszająca poinformowała policjantów, że drogą krajową nr 11 porusza się samochód, którego kierowca nie utrzymuje prostego toru jazdy. Na miejscu zjawili się mundurowi i zatrzymali prowadzącego forda do kontroli. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne - mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Oprócz utarty prawa jazy, 55-latkowi grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz dwa lata więzienia.

- Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii - przypominają policjanci.

Nie tylko alkohol

Dzień później, 5 lutego, w ręce stróżów prawa wpadł kolejny nietrzeźwy kierowca.

- Styl jazdy mężczyzny wzbudził u policjantów podejrzenie, że mógł być nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia mundurowych. 34-latek był pijany. W organizmie miał ponad pół promila alkoholu - informują mundurowi.

To jednak nie wszystko. Na mężczyźnie ciążył zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. Za popełnione czyny zatrzymanemu grozi grzywna, a także do pięciu lat więzienia.

Jechał przez gminę Zbrosławice na podwójnym gazie. Odpowie za to przed sądem

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon