Niebezpieczny weekend w powiecie tarnogórskim: i pożary, i zalania

Podczas ostatnich dni strażacy mieli co robić. Musieli zwalczać ogień i wodę w kilku miejscowościach naszego powiatu. Co się wydarzyło?

Rozpoczęło się w piątek, 5 styczna. W Tąpkowicach przy ulicy Kościelnej została zalana posesja. Zdarzenie miało miejsce przed godziną 15:00. Wezwano strażaków z OSP Tąpkowice. Następnego dnia, 6 stycznia, podobne zadanie otrzymali druhowie z Tworoga. Akcja odbywała się w ich miejscowości.

- Zostaliśmy zadysponowani przez dyżurnego SK KP PSP Tarnowskie Góry zastępami GBARt i GCBA do wypompowania wody z zalanej posesji. Na skutek dużych ilości wody zostaje zalana jedna piwnica sąsiadującego budynku mieszkalnego - opisują strażacy ochotnicy.

Także 6 stycznia OSP Tąpkowice została wezwana do ugaszenia pożaru. Ogień pojawił się na wiacie oraz elewacji budynku jednorodzinnego. Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Zgody w Tąpkowicach. W akcji uczestniczyły również jednostki: JRG Tarnowskie Góry, OSP Niezdara, Policja. Niedziela, 7 stycznia, też nie przebiegła spokojnie. Około godziny 18:37 druhowie interweniowali w Ożarowicach przy ul. Niwy. Tym razem w ogniu stanął kurnik. Na miejsce przyjechały: OSP Ożarowice, OSP Tąpkowice, OSP Zendek, Policja.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon