Niebezpieczny wypadek na DW908. Drzewo przewróciło się na samochód

Do bardzo groźnej sytuacji doszło na trasie Kalety - Miasteczko Śląskie. Mogło skończyć się o wiele gorzej.

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 908

Silne podmuchy wiatru, jakie miały miejsce w tym tygodniu, wyrządziły liczne straty. Łamały drzewa, zrywały kable, uszkadzały infrastrukturę. W czwartek, 17 lutego, przyczyniły się do wypadku drogowego.

Około godziny 16:00 policjanci otrzymali informację o samochodzie osobowym marki Audi, który został przygnieciony przez pień drzewa. W środku pojazdu znajdował się 29-letni mężczyzna. Interweniowali strażacy. Na miejscu pojawiły się trzy zastępy JRG Tarnowskie Góry oraz druhowie z OSP Żyglinek. Poszkodowanego udało się wyciągnąć z samochodu. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę, kiedy wybieramy się w drogę przy niepewnych warunkach pogodowych.

- Z policyjnych ustaleń wynika, iż wskutek silnego wiatru doszło do przewrócenia się drzewa na pojazd, poruszający się prawidłowo po jezdni, na drodze wojewódzkiej nr 908. Dzięki szybkiej reakcji kierującego nie doszło do tragedii. Czujność prowadzącego pojazd, który w porę zareagował, składając fotel siedzenia, pozwoliła mu wyjść z wypadku bez większych obrażeń - stwierdzają mundurowi.

Skutki wichury w całym powiecie tarnogórskim. Strażacy mieli pełne ręce pracy

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon