Niebo w mieście Tarnowskie Góry zaprasza na koncert. Kawiarnię wesprze zespół Kadosz

W zeszłą sobotę w Tarnowskich Górach odbył się Koncert Noworoczny. Dla tych, którzy chcieliby jeszcze zaśpiewać kolędy, mamy ciekawą propozycję.

Zbiorka niebo w miescie tarnowskie gory

Zrzutka na Niebo

Ostatnie miesiące są czasem trudnym szczególnie dla małych lokali gastronomicznych. Nie wszystkie kawiarnie są w stanie poradzić sobie w nowych warunkach. Jedną z nich jest Niebo w mieście. Lokal funkcjonuje od ponad roku, ale tarnogórzanie zdążyli go już polubić. Znajdziemy go przy ulicy Wyszyńskiego 139 (Stare Tarnowice).

Niestety trwające wciąż obostrzenia znacznie pogorszyły stan kawiarni. W zeszłym tygodniu jej właściciele i pracownicy zdecydowali się poprosić o wsparcie.

- Nawet w najgorszych scenariuszach nie przypuszczaliśmy, że będziemy wołać o pomoc, niestety nadszedł czas kiedy uświadomiliśmy sobie, że właśnie jej potrzebujemy - mówią. - Niestety nie możemy liczyć na pomoc państwa, dlatego zorganizowaliśmy zrzutkę. Jeśli możecie pomóc, będziemy wdzięczni - dodają.

Na portalu zrzutka.pl pojawiła się akcja zbierania datków na rzecz Nieba. Zapewne niewielu Czytelników zdziwi fakt, jak szybko udało się uzbierać ponad połowę potrzebnej kwoty. Zbiórka została ogłoszona 19 stycznia. Od tamtego dnia zebrano 17 090 złotych wpłaconych przez 110 darczyńców. Kawiarnie wspierać można także w sposób tradycyjny, zamawiając kawę czy ciasto na wynos.

Kadosz i kolędy

Przed lockdownem Niebo w mieście zapraszało na różne kulturalne wydarzenie. Właściciele mieli w planach między innymi koncert zespołu Kadosz. Okazało się, że muzycy sami wpadli na pomysł zorganizowania internetowego kolędowania połączonego ze zbiórką na rzecz kawiarni. W najbliższą sobotę odbędzie się transmisja, którą będzie można bezpłatnie oglądać poprzez facebookowy profil Kadosz Uwielbienie i kanał zespołu na portalu YouTube. Wydarzenie rozpocznie się w przyszłą sobotę o godzinie 15:00.

- W tym dniu będzie można nas odwiedzić i zamówić na wynos pyszne ciacho, kawkę, herbatkę, deser, kupić wartościową książkę. Zamówienia na ciasto można składać w wiadomości prywatnej. Zapraszamy serdecznie, już nie możemy się doczekać - cieszą się pracownicy Nieba.

fot. Niebo w mieście Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Sylwester 2021/2022

Sylwester w gminie Zbrosławice. Co będzie się działo?

Świerklaniec, jarmark świąteczny 2021

Świerklaniec. Spotkanie z Mikołajem i jarmark świąteczny

Gwarki 2021- zdjęcia

Gwarki 2021 rozpoczęte. Zobacz, jak bawili się tarnogórzanie

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

Święto Kolorów, Tarnowskie Góry 2021

Kolejne Święto Kolorów. Tym razem w Kaletach

Kosciol tg

Poznaj tajemnice tarnogórskich świątyń i odkryj ich historię

Miasteczko slaskie turniej

Turniej średniowieczny w Miasteczku Śląskim już...