Niebo w Tarnowskich Górach, czyli gdzie wypić kawę w Starych Tarnowicach

Czy w Starych Tarnowicach jest miejsce, gdzie można napić się kawy, zjeść pyszne ciasto i spotkać się ze znajomymi, oczywiście po zniesieniu obostrzeń? Zapraszamy do niebiańskiej - dosłownie - kawiarni.

Tarnowskie gory kawiarnia niebo 3

Niebo w mieście

Tarnowskie Góry, oprócz UNESCO i Parku Wodnego, znane są z wielu klimatycznych kawiarni i cukierni. Dziś chcemy zaprezentować kolejne po herbaciarni Imbir i miód miejsce warte uwagi na kulinarnej mapie naszego miasta. Zapraszamy do Nieba.

Sieć kawiarni ma swoje lokale tylko w ośmiu miastach na terenie kraju. Znajdziemy je między innymi w Szczecinie, Częstochowie, czy Piekarach Śląskich, a od roku także w Tarnowskich Górach. Wszystkie je łączy nie tylko charakterystyczny, błękitny wystrój, ale także zamiłowanie do dobrej kawy i spotkania z kulturą.

- Naszą misją jest wywieranie pozytywnego wpływu na losy świata, a także serwowanie pysznej, aromatycznej kawy i słodkich przekąsek w atmosferze otwartości na drugiego człowieka - stwierdzają pomysłodawcy.

Każdy lokal, także ten tarnogórski łączy w sobie dwie, przez wielu ukochane funkcje: kawiarni i księgarni. Który miłośnik literatury nie marzy, żeby zasiąść w wygodnym fotelu z ciekawą lekturą przy kawie lub ulubionej herbacie? Kiedy wchodzimy do naszego miejscowego Nieba, pierwszą rzeczą, którą dostrzegamy są regały wypełnione książkami. Zaraz potem zerkamy do menu i pojawia się odwieczne pytanie: co by tu wybrać?

- Na pewno beza z malinami, nasz numer 1 - deser chia z mango i zimowa herbata niebiańska - podpowiada pani Aleksandra, właścicielka kawiarni. - Mamy także pyszną, włoską kawę. Zapraszamy - dodaje.

Zanim zostały wprowadzone obostrzenia, dużo się tu działo. To kolejna cecha sieci Niebo - kawiarnie są przede wszystkim miejscami spotkań mieszkańców, a nawet lokalnych grup i stowarzyszeń. Organizowane są także wydarzenia kulturalne.

- Przed pandemią prowadziliśmy Wieczory z Pasją. Przyjeżdżają do nas pisarze, zespoły muzyczne, takie jak tarnogórski „Kadosz” czy „Szukamy”. Prowadzimy też szkolenia dla dzieci i rodziców. Swoje zebrania organizuje u nas również Stowarzyszenie Dziedzictwo. Pomysłów mamy jeszcze dużo, liczymy na to, że uda się nam zrealizować je w niedalekiej przyszłości - zapowiada właścicielka.

Warto wiedzieć, że kawiarnia w Starych Tarnowicach należy do lokali przyjaznych dzieciom. Ich, czasami głośna, obecność nie tyko nikomu nie będzie przeszkadzać, ale sami mali klienci z pewnością nie będą się nudzić. Zespół Nieba zdradza też, że po powrocie do normalnego funkcjonowania ma już w planach organizację kilku atrakcji z myślą o najmłodszych tarnogórzanach.

Kawa na wynos, voucher na prezent

Wszyscy wiemy, w jak trudnej sytuacji znajdują się teraz lokale gastronomiczne. Jednak nawet w tak wymagającej sytuacji ich właściciele starają się kreatywnie przystosować się do niecodziennych warunków funkcjonowania. Pracownicy Nieba zapraszają w weekendy na pyszną kawę i herbatę na wynos. Zachęcają też do składania zamówień na ciasta oraz desery. Oczywiście w ich ofercie nadal pozostają również książki. Niedawno dołączyły do nich także vouchery - nietypowy pomysł na świąteczny prezent. Miejmy nadzieję, że już za niedługo będziemy mogli cieszyć się prawdziwymi spotkaniami w tarnowickim lokalu i innych kawiarniach Srebrnego Miasta.

fot. Niebo w mieście Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon