Nieciekawe podsumowanie weekendu na drogach powiatu: wypadek, kraksa i kolizja

To nie były spokojne dni. W ciągu 48 godzin doszło do trzech poważnych zdarzeń drogowych. Co się stało?

Wypadek w Tarnowskich Górach

Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce w sobotę, 21 stycznia, około godziny 15:00. Na skrzyżowaniu ulicy Opatowickiej i Obwodowej zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe.

- Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący volkswagenem 31-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór najechał na tył poprzedzającego go bmw, którego kierujący czekał na zmianę świateł. Był to 51-letni mieszkaniec Gliwic, z którym podróżowała 47-letnia tarnogórzanka. W wyniku uderzenia kobieta doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala - podają policjanci.

Kolizje w gminie Zbrosławice

Tego samego dnia na drodze krajowej numer 94 między Wieszową a Boniowicami ciężarówka zablokowała jezdnię. Funkcjonariusze stwierdzili, że 52-letni kierowca nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków. Mężczyzna stracił panowanie nad samochodem. Pojazd zatarasował oba pasy. Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale prowadzący został ukarany mandatem.

Jeszcze wcześniej, 20 stycznia, w gminie Zbrosławice doszło do kraksy. Po godzinie 17:00 na drodze krajowej nr 78 w Szałszy zderzyły się z sobą trzy samochody. Jeden z nich nie zachował bezpiecznej odległości. Citroen uderzył w skodę, która z kolei zderzyła się z toyotą. Sprawca kolizji otrzymał mandat.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Ciągle zmieniające się warunki na drodze, w połączeniu z pośpiechem i brakiem dostatecznej uwagi, mogą prowadzić do przykrych w skutkach zdarzeń drogowych - przypominają mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry wypadek 3

Wypadek w Tarnowskich Górach. Dwie kobiety w szpitalu

Wypadek w Tarnowskich Górach

Wypadek w centrum Tarnowskich Gór. Potrącona 17-latka

Kolizja w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry. Pijany kierowca zderzył się z autobusem

Wypadek na trasie Tarnowskie Góry - Nakło Śląskie

Groźny wypadek na DK78. Sprawca odpowie nie tylko za to...

Tarnowskie Góry. Wypadek na ulicy Korola

Tarnowskie Góry. Wypadek na ulicy Korola

Tarnowskie Góry. Wypadek na ul. Bytomskiej i Wiejskiej

To nie był bezpieczny weekend. Dwa wypadki na drogach

Powiat tarnogórski, wypadek

Kolejni ranni. Trzy wypadki w powiecie tarnogórskim