Niecodzienna interwencja policji. Funkcjonariusze pomogli tarnogórskiemu małżeństwu

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach pomogli starszemu małżeństwu. Jak widać, służba to nie tylko łapanie przestępców...

Tarnowskie gory policja

Dyżurny tarnogórskiej jednostki odbiera telefon. Jest 9 kwietnia, około godziny 3:00. W słuchawce słyszy głos zdesperowanej kobiety. Policjant natychmiast wysyła patrol do jej miejsca zamieszkania.

Służba przede wszystkim

Dzisiejsza interwencja pokazała, że mundurowi gotowi są nie tylko szukać złodziej, wyłapywać pijanych kierowców, czy unieszkodliwiać napastników, ale także pomagać mieszkańcom w codziennych trudnościach.

- Do dyżurnego tarnogórskiej jednostki zadzwoniła starsza kobieta. Mieszkanka Tarnowskich Gór potrzebowała pomocy, ponieważ jej 84-letni, schorowany mąż spadł z łóżka na podłogę i nie mógł się z niej podnieść. Sytuacja była trudna. Małżeństwo mieszkało samo, a w pobliżu nie było rodziny - informują funkcjonariusze. - Zdesperowana kobieta ze swoim problemem zwróciła się do Policji. Spodziewała się, że mundurowi nie odmówią jej wsparcia i może liczyć na ich pomoc.

Przedstawiciele służb szybko dotarli pod wskazany adres i pomogli seniorowi. Mężczyzna nie wymagał dalszej opieki medycznej. Ten wydawałoby się drobny gest ze strony policjantów spotkał się z wdzięcznością tarnogórzan.

- Ludzie potrzebują pomocy w różnych sytuacjach życiowych. Niektóre są proste i nie wymagają dużego poświęcenia, a jedynie odrobiny dobrych chęci i czasu - mówią mundurowi. - Pomoc w rozwiązaniu różnych sytuacji, pomoc na miejscu zdarzeń, czy nawet pierwsza pomoc przedmedyczna, to tylko niektóre z zadań, codziennie wykonywanych przez policjantów. Właściwa ocena sytuacji, zdecydowanie, wiedza, umiejętności oraz odporność na stres, to cechy niezbędne przy skutecznej interwencji mundurowych. Szczególnie gdy w grę wchodzi ludzkie życie - dodają.

fot. Policja Śląska

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Porwanie dziecko tarnowskie gory

Policyjna akcja "Naucz mnie mówić NIE". Jak...

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 13-19.09

Wandal z Tarnowskich Gór zatrzymany

Wandal z Tarnowskich Gór zatrzymany

Wypadek na Obwodnicy

Wypadek na Obwodnicy. Samochód uderzył w drzewo

Tarnowskie gory narkotyki zatrzymanie

Tarnowskie Góry. Marihuana w samochodzie,...

Tarnowskie gory pijana prababcia

Pijana kobieta opiekowała się prawnuczkiem. W...

Kontrole policja tg 1

Kontrole w sklepach i autobusach. Policja...