Niedzielski w Tarnowskich Górach. Minister zdrowia opowiadał o reformie POZ

Dziś w naszym mieście pojawił się minister zdrowia. Przedstawiał najważniejsze założenia wdrażanej reformy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, a także zapowiadał jej drugi etap. Odniósł się także do sytuacji związanej z COVID-19.

Tarnowskie Góry niedzielski

Niedzielski w Tarnowskich Górach

Dziś, 18 lipca, o godzinie 14:00 w POZ BI-MED przy ul. Leśnej 23 odbyła się konferencja prasowa ministra Niedzielskiego. Spotkanie dotyczyło reformy Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Minister stwierdził, że wprowadzone od początku lipca zmiany odpowiadają na zapotrzebowanie pacjentów.

- Uruchomiliśmy rozwiązanie, które ma dać pacjentom możliwość zwiększonej diagnostyki. To jest to, co zadziało się od pierwszego lipca. Widzimy bardzo duże zainteresowanie ze strony pacjentów dodatkową diagnostyką - mówił.

Podstawowymi założeniami reformy są:

  • realizacja programów profilaktycznych
  • poszerzenie zakresu badań diagnostycznych
  • wprowadzanie rozliczania jednostkowego wybranych porad pielęgniarskich
  • wdrożenie opieki koordynowanej
- Warto powiedzieć - patrząc na przychodnię, przed którą stoimy – że daje to szanse dużym, ale też mniejszym przychodniom na to, żeby włączyć pewne usługi specjalistyczne i nadal poszerzać ofertę dla pacjentów, nie tylko o diagnostykę, ale też możliwość konsultacji ze specjalistami - zaznaczył minister.

Od 1 lipca na rzecz finansowania zmian przeznaczono 110 milionów złotych. Z kolei od 1 października ma nastąpić wzrost o kolejne 600-800 milionów złotych rocznie na wprowadzenie opieki koordynowanej.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon