Niespokojny dzień na drogach powiatu. Najpierw zderzenie z drzewem, potem wypadek w mieście

W ciągu zaledwie kilku godzin miały miejsce dwa poważne zdarzenia. Kierowcy mieli szczęście, niestety poszkodowany rowerzysta trafił do szpitala. Policja bada szczegóły wypadku.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry wypadek

Kolizja w gminie Zbrosławice

Pierwsza sytuacja wydarzyła się w nocy z 16 na 17 sierpnia. 36-letni mieszkaniec Gliwic prowadził BMW przez miejscowość Ziemięcice. Na ulicy Gliwickiej zaskoczyły go leśne zwierzęta. Chcąc uniknąć zderzenia, mężczyzna zjechał z drogi. Udało mu się uniknąć kontaktu z nagłą przeszkodą, ale za to uderzył w drzewo. Na szczęście kierującemu nic się nie stało.

- Należy w tym miejscu przypomnieć, że poruszając się drogami nieoświetlonymi, poza terenem zabudowanym powinniśmy jeszcze bardziej zwiększyć czujność, jednocześnie zmniejszając prędkość pojazdu - stwierdzają mundurowi.

Wypadek w Tarnowskich Górach

Poważniejsze konsekwencje miało zdarzenie, do którego doszło dziś, 17 sierpnia, przed godziną 7:00. Jak udało się ustalić policjantom, na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Szczygłów 50-letnia kierująca wykonała manewr skrętu i doprowadziła do kolizji z rowerzystą. Poszkodowany 57-latek został zabrany do szpitala. Szczegóły wypadku zbadają śledczy.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zwiększenie uwagi na drodze oraz ograniczenie prędkości w miejscach najbardziej uczęszczanych przez pieszych i rowerzystów. Duże natężenie ruchu powoduje występowanie zdarzeń drogowych, jednak stosując podstawowe zasady ruchu drogowego, można w znacznym stopniu zmniejszyć ich częstotliwość lub ograniczyć całkowicie - przypominają funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek i kolizje w powiecie tarnogórskim

Nieciekawe podsumowanie weekendu na tarnogórskich drogach

Tarnowskie Góry Wypadek na Obwodnicy 2

Dwa poważne wypadki w Tarnowskich Górach

Wypadek na trasie Tarnowskie Góry - Nakło Śląskie

Groźny wypadek na DK78. Sprawca odpowie nie tylko za to...

Tarnowskie Góry wypadek na ul. Zagórskiej

Tarnowskie Góry. Zderzenie na ulicy Zagórskiej

Tarnowskie Góry. Wypadek w Lasowicach

Wypadek w Lasowicach. 67-letnia rowerzystka w szpitalu

Tarnowskie Góry. Wypadek na ul. Bytomskiej

Kolejny wypadek na przejściu dla pieszych

Tarnowskie Góry. Wypadek na ulicy Radzionkowskiej

Wypadek na Radzionkowskiej. Poszkodowana trafiła do szpitala