Nieszczęśliwy weekend na tarnogórskich drogach. Trzech podróżujących w szpitalu

Tragiczne zderzenie czołowe i potrącenie rowerzysty - w ciągu ubiegłych dni doszło do dwóch poważnych wypadków w naszym powiecie.

Zderzenie czołowe w Świerklańcu

Ubiegła sobota zapowiadała świetny początek weekendu. Niestety nie dla dwóch sześćdziesięcioletnich podróżnych przemieszczających się ulicą Tarnogórską. Kiedy jechali przez Świerklaniec w ich Mazdę uderzył pojazd, którym kierował mieszkaniec naszego powiatu. Policja odebrała zgłoszenie o wypadku około godziny 12:30. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 34-letni kierowca Forda zjechał na przeciwległy pas ruchu, czym doprowadził do zderzenia samochodów. Dwóch poszkodowanych, którzy znajdowali się w drugim pojeździe, przewieziono do szpitala.

- Po raz kolejny apelujemy do kierowców o spokojną i rozsądną jazdę - oświadczają tarnogórscy funkcjonariusze. - Bądźmy skoncentrowani podczas podróży, unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu. Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego - dodają.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się także inne służy mundurowe oraz medyczne. Strażacy razem z ratownikami zajęli się poszkodowanymi. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku. Przygotowali także objazdy, by usprawnić jazdę pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

Rowerzyści bez szans

Następnego dnia, w niedzielę doszło do kolejnej niebezpiecznej sytuacji, która mogła zakończyć się na prawdę tragicznie. Świerklaniec znów stał się świadkiem wypadku, tym razem z udziałem młodego kierowcy Seata Ibizy oraz rowerzysty. W okolicach godziny 18:00 mężczyzna jechał na dwukołowcu ulicą Bizja. W pewnym momencie najechał na niego prowadzący swój samochód dwudziestojednolatek. 46-letni tarnogórzanin przeżył, ale z powodu poważnych obrażeń ciała trafił do szpitala. Jak wie każdy kierowca, przy wyprzedzaniu innych uczestników ruchu trzeba zachować szczególną uwagę. Potwierdzają to także tarnogórscy funkcjonariusze.

- Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów są często bardzo niebezpieczne. W konfrontacji z samochodem rzadko kiedy kierowca jednośladu ma szansę na wyjście z tego bez szwanku - apelują o ostrożność mundurowi.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie gory zderzenie 1

Zderzenie trzech samochodów w Orzechu

Polomia smiertelny wypadek 1

Tragedia na drodze w Połomi. Nie żyje młody...

Wypadek w kaletach

Uczestnicy wypadku w Kaletach zatrzymani

Poszukiwania nastolatki 1

Szczęśliwy finał poszukiwań nastolatki....

Pijani kierowcy tg

W organizmie ponad dwa promile, ale wsiadają do...

Pijany kierowca tg 1

Nastolatek bez prawa jazdy kierował pojazdem. W...

Wypadek tarnowskie gory

Potrącił pieszego na przejściu. Policja bada...