Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Tarnowskich Górach. W autobusie przewoził 60 osób

Podczas policyjnej akcji w ręce stróżów prawa wpadł 53-letni mężczyzna. Kierowca przewoził w autobusie kilkadziesiąt osób. Teraz odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry pijany kierowca

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany

W naszym mieście doszło do bardzo groźnej sytuacji. Na szczęście, dzięki interwencji policjantów, udało się zapobiec możliwej tragedii. Wszystko zaczęło się od akcji "Trzeźwy poranek". Dziś, 6 lutego 2023 r., na terenie powiatu tarnogórskiego mundurowi sprawdzali, czy uczestnicy ruchu drogowego poruszają się bezpiecznie i odpowiedzialnie.

W Tarnowskich Górach na ulicy Częstochowskiej funkcjonariusze postanowili skontrolować kierowcę autobusu należącego do prywatnego przewoźnika. Pojazd pojawił się tam około godziny 8:30. W środku znajdowało się około 60 osób, w większości dzieci i młodzież. Niestety okazało się, że kierowca w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę.

- Wstępne badanie trzeźwości wskazało, że kierujący mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, dlatego mundurowi przeprowadzili bardziej szczegółowe badanie. To wykazało, że 53-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu - podają policjanci.

Mężczyzna trafił już do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu złoży wyjaśnienia. Sprawą zajmie się prokurator i sąd.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon