Nietrzeźwy traktorzysta w gminie Ożarowice. Może spędzić w więzieniu nawet 5 lat

Funkcjonariusze z Pyrzowic skontrolowali mężczyznę prowadzącego traktor. Okazało się, że alkohol w organizmie to nie jedyny problem...

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Projekt bez tytułu 2021 10 12 T094246 284

Niestety wciąż słyszy się o kierowcach samochodów osobowych, którzy wsiadają za kierownicę z promilami alkoholu. Tym razem spawa dotyczy traktorzysty. Wczoraj, 11 października, policjanci zatrzymali do kontroli 62-latka. Mieszkaniec naszego powiatu był nietrzeźwy. Badanie wykryło ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Za prowadzenie pojazdu w tym stanie można otrzymać karę do dwóch lat więzienia. W tym przypadku traktorzysta może jednak spędzić za kratkami znacznie więcej czasu. Dlaczego?

Podczas kontroli okazało się, że na mężczyźnie ciąży dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wydał go Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach. Za popełnione czyny nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do pięciu lat więzienia.

- Przypomnijmy, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - dodają mundurowi.

Stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z innym samochodem. Jechał "na podwójnym gazie"

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon