Nietypowy wypadek w Orzechu. Pracownik zapadł się pod ziemię

Do zdarzenia doszło w miejscowości Orzech w gminie Świerklaniec. Podczas budowy kanalizacji, mężczyzna wpadł do dziury i został przysypany. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował pracownika do szpitala.

zdj. ilustracyjne
LPR

W poniedziałek, 12 września około godziny 10 mężczyzna, który pracował przy budowie kanalizacji wpadł do wykopanej dziury. Wypadek miał miejsce w Orzechu przy ulicy Sobolaków.

W trakcie budowy instalacji kanalizacyjnej doszło do częściowego przysypania mężczyzny, który prowadził prace ziemne – wyjaśnia kpt. mgr inż. Wojciech Poloczek, oficer prasy prasowy KP PSP w Tarnowskich Górach.

Na miejsce zadysponowane zostały cztery zastępy straży pożarnej. Pracownik został wydobyty z dziury jeszcze przed przybyciem służb. Mężczyźnie udzielona została pomoc medyczna, skarżył się na ból w klatce piersiowej.

Ofiara wypadku to 22-letni mężczyzna

Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala w Sosnowcu. Jak wyjaśnia Jacek Mężyk zawiadomiona został Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.

– Ofiara wypadku to 22-letni mężczyzna z powiatu częstochowskiego. Mężczyzna skarżył się na ból żeber oraz nóg – tłumaczy mł. asp. Jacek Mężyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon