Niewybuch w Reptach Śląskich. Znalazł go przypadkowy spacerowicz

Wczoraj w jednej z dzielnic naszego miasta znaleziono pocisk przeciwpancerny. Niebezpieczny przedmiot pochodzi z czasów II wojny światowej.

Niewybuch w Tarnowskich Górach

Dzięki spostrzegawczości pewnej osoby udało się uniknąć groźnego zdarzenia. Wczoraj około godziny 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o niewybuchu znajdującym się w okolicy ulicy Witosa.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze z patrolu oraz pirotechnik. Okazało się, że niebezpieczne znalezisko to pocisk przeciwpancerny, pozostałość po II wojnie światowej. Przedmiot został zabezpieczony. Wezwano także saperów z Gliwic. Dzisiaj, 18 listopada, niewybuch zostanie zabrany z miejsca znalezienia.

- Apelujemy o rozwagę i ostrożność w postępowaniu ze znalezionymi przedmiotami, które wyglądem przypominają niebezpieczne niewybuchy. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci - ostrzegają mundurowi.

Niewybuch w lesie między Strzybnicą i Hanuskiem. Na miejscu ekipa saperów

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon