Niewybuch w Tarnowskich Górach. W Parku Repeckim odkryto pocisk z czasów wojennych

Niebezpieczne znalezisko w Reptach Śląskich. Zgłaszający powiadomił policjantów wczoraj, 10 marca, o podejrzanym przedmiocie, jaki przypadkiem odkrył. Pociskiem zajmą się saperzy.

W Tarnowskich Górach znaleziono pocisk

Taką informację przekazał wczoraj, 10 marca, zgłaszający, który za specjalnym pozwoleniem pracował z wykrywaczem metali. Mężczyzna zadzwonił rano, by powiadomić o znalezieniu przedmiotu przypominającego pocisk w Parku Repeckim. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze. Ustalili, że zgłaszający pracował ze swoim sprzętem legalnie. Natomiast policyjny pirotechnik potwierdził przypuszczenia dotyczące nietypowego znaleziska. Przedmiot okazał się być pociskiem artyleryjskim. Pochodził z pierwszej połowy XX wieku.

Policjanci zabezpieczają miejsce znaleziska. Pocisk mają przejąć saperzy z Gliwic. Specjaliści zneutralizują go na poligonie. Mundurowi przypominają, by w podobnych sytuacjach zachować rozsądek i zgłaszać je służbom.

- W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci - ostrzegają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon