Noc Bibliotek 2023 w Tarnowskich Górach. Był escape room, przedstawienie i zwiedzanie

Na jeden wieczór Miejska Biblioteka Publiczna zmieniła się w miejsce pełne niezwykłych niespodzianek. Atrakcje czekały na wszystkich czytelników, niezależnie od wieku. Jak bawili się goście?

Noc Bibliotek w Tarnowskich Górach

Moli książkowych do odwiedzenia tego miejsca specjalnie namawiać nie trzeba. Nie wszystkim jednak biblioteka kojarzy się z dobrą zabawą. By to zmienić każdego roku organizowane jest ogólnopolskie wydarzenie, które ma zachęcić do zajrzenia między książkowe regały. Ostatnia edycja odbyła się w sobotę, 7 października. Hasło przewodnie brzmiało: "Absurd nie czytać".

W inicjatywie wzięli udział także tarnogórscy bibliotekarze. Od 13:00 aż do wieczora zorganizowali wiele propozycji dla starszych i młodszych gości. Działy biblioteki w siedzibie centralnej pozostawały otwarte do późnych godzin, a od 19:00 można je było zwiedzać w ciemności. Oprócz tego odbył się spektakl "O skarbniku z głębokiej kopalni", wyświetlono film rodzinny "Moja mama Gorylica", miały miejsce warsztaty rodzinne ze śmiechojogi. Zainteresowani zostali zaproszeni na spotkanie autorskie z Katarzyną Zdanowicz.

- Wspólną zabawę rozpoczęliśmy bibliotecznym torem przeszkód, czyli specjalnymi zadaniami dla dużych i małych rozmieszczonymi w poszczególnych działach. Zdobywając kolejne pieczątki za poprawnie wykonane wyzwania odkrywało się hasło, za które można było wylosować nagrodę. W budynku w ogrodzie na grupy czekał magiczny escape room. Zadaniem uczestników było pokonanie łamigłówek i odkrycie przepisu na szczęście - dodają organizatorzy.

W bibliotece odbywał się także Kiermasz Taniej Książki. Podczas wydarzenia można zdobyć ciekawe tytuły za niewielką opłatą. Warto wiedzieć, że kiermasz jeszcze się nie skończył. Potrwa do jutra, 13 października, w siedzibie głównej biblioteki przy ulicy Zamkowej 5 w godzinach pracy placówki.

Annum festival 2022 tg

Może Cię zainteresować:

Bach, Händel i Mozart w Tarnowskich Górach. Rozpoczyna się Annum Festival 2023

Autor: Urszula Gołkowska

09/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon