Noc Muzeów w Tarnowskich Górach i Bouterwek w roli głównej

W ostatni weekend tarnogórzanie mogli uczestniczyć w wyjątkowym wydarzaniu. Muzeum publicznie zaprezentowało dzieło Bouterweka, a także zaprosiło do udziału w zwiedzaniu i prelekcjach. To był ciekawy wieczór.

Noc Muzeów w Tarnowskich Górach

Za nami kolejna odsłona wydarzenia, podczas którego placówki w całym kraju otwierają swoje drzwi przed turystami w nietypowych godzinach. W wielu miejscach wystawy zwiedzać można nawet do północy. Do inicjatywy Nocy Muzeów dołączyło także nasze miasto.

W sobotę, 20 maja, w centrum atrakcji nie brakowało. Głównym punktem programu stało się odsłonięcie obrazu Friedricha Augusta Bouterweka "Leśne święto ku czci Pana". Wykład na jego temat wygłosiła prof. dr hab. Irma Kozina. To jednak nie wszystko. Na gości czekały wystawy stałe i czasowe oraz plenerowa. Można było zajrzeć do Kościoła Zbawiciela, gdzie odbywał się wykład ks. Sebastiana Mendroka. Marek Panuś poprowadził rodzinny spacer po mieście śladami Friedricha Augusta Bouterweka.

Oprócz wydarzeń związanych z historią zaplanowano także pokazy artystyczne. Na rynku zaprezentowała się grupa ze Studia Tańca MK. Imprezę zakończył natomiast koncert "Leśne pieśni" w wykonaniu zespołu Classic Attack. Kolejna Noc Muzeów co prawda dopiero za rok, ale wcale nie trzeba czekać tak długo, żeby odwiedzić tarnogórską placówkę. Ciekawe historie już czekają, by zostać opowiedziane kolejnym zwiedzającym.

Obraz Bouterweka w TG

Może Cię zainteresować:

Obraz Bouterweka już w Tarnowskich Górach! Kiedy będziemy mogli go zobaczyć?

Autor: Urszula Gołkowska

13/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon