Noc Spisowa w Tarnowskich Górach. Nie tylko dla nocnych marków i zapominalskich

Rachmistrzowie pomogą się spisać osobom, które nie wypełniły jeszcze formularza. Akcja trwać będzie aż do północy.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry - Noc Spisowa w Urzędzie Miasta

Noc Spisowa w TG

Główny Urząd Statystyczny zaprasza do udziału w nowej akcji. W tym roku była już Noc Muzeów, Noc Teatrów czy Noc Spadających Gwiazd. Teraz czas na Noc Spisową. O co chodzi?

25 września, a więc w najbliższą sobotę, w różnych lokalizacjach na terenie całego kraju punkty spisowe pozostaną otwarte do północy. W naszym mieście rachmistrzowie będą czekać na zainteresowanych w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Sienkiewicza 2 od godziny 8:00 do końca doby. Jedyne, co trzeba ze sobą zabrać, to dowód osobisty.

- Nocne spisywanie jest również możliwe za pośrednictwem infolinii spisowej: 22 279 99 99, która w najbliższą sobotę będzie czynna do północy - dodają organizatorzy.

Spis w powiecie

Punkty spisowe pojawią się także w sąsiednich gminach:

  • Radzionków - Urząd Miasta, ul. Męczenników Oświęcimia 42

od 8:00 do 20:00

  • Zbrosławice - Urząd Gminy, ul. Tarnogórska 34 (Kamieniec)

od 8:00 do 20:00

Przypominamy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obligatoryjny dla każdego. Zaniedbanie tego obowiązku lub spóźnienie może zostać ukarane grzywną. Pamiętajmy, że na wypełnieni formularza mamy czas do 30 września. Możemy zrobić to online za pośrednictwem platformy internetowej lub dzwoniąc na infolinię spisową: 22 279 99 99.

Tarnowskie Góry - noc spisowa

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon