Nowa akcja wolontariuszy z Osady Jana. Charytatywne tytki czekają

Tarnogórska grupa Caritas zaprasza do dołączenia do inicjatywy wspierającej potrzebujących z naszego miasta. Jak to zrobić?

Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
Tarnowskie góry osada jana tytka

Wielkopostna Tytka Charytatywna

Tak nazywa się akcja od lat organizowana przez Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach. Jak to działa? Organizatorzy zapraszają, by zabrać ze sobą do domu papierową torebkę. Do niej dołączona jest kartka z listą artykułów zbieranych specjalnie dla wybranej osoby lub rodziny. Wystarczy zapełnić opakowanie potrzebnymi produktami i zostawić w kościele lub parafialnej kancelarii. Dary zostaną przekazane adresatom przez wolontariuszy. Zainteresowani akcją mogą odebrać papierowe torby w kościele na Osadzie Jana (ul. Różana 2).

Wolontariuszy z Caritasu spotkamy także w dwóch tarnogórskich marketach. 17 i 18 marca odbędzie się zbiórka żywności i chemii gospodarczej. Będzie można do niej dołączyć robiąc zakupy w Biedronce przy ul. Bytomskiej 30 oraz w Lidlu przy ul. Gliwicka 70. Wolontariusze pracują na miejscu od godziny 8:00 do 20:00.

- Zbiórkę przeprowadzamy dla podopiecznych Caritas, którym regularnie udzielamy pomocy, a uzbierane środki będą wydawane systematycznie. Zachęcamy do udziału. Do zobaczenia - zapraszają.
Tarnowskie góry kiermasz wielkanocny

Może Cię zainteresować:

Kiermasz wielkanocny w Tarnowskich Górach. Osada Jana zaprasza

Autor: Urszula Gołkowska

02/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon