Nowa inwestycja dla tarnogórskiego Chemika. Co pojawiło się w szkole?

W Zespole Szkół Chemiczno–Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie zakończył się drugi etap dużego przedsięwzięcia remontowego. Kosztował niecałe 500 000 złotych.

Nowe okna dla chemików

Jak poinformowało wczoraj, 8 listopada, Starostwo Powiatowe, w jednej z tarnogórskich szkół sfinalizowano kolejną część modernizacyjnego przedsięwzięcia. Zespół Szkół Chemiczno–Medycznych otrzymał 90 nowych okien na wschodniej elewacji budynku.

- Jest to kontynuacja rozpoczętych prac modernizacyjnych mających na celu poprawić nie tylko efekt wizualny, ale przede wszystkim komfort cieplny w całym budynku - stwierdzają urzędnicy.
- Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków, więc prace prowadzone były pod nadzorem przedstawiciela Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - dodają.

Koszt robót wyniósł 483 857,40 zł. Przypomnijmy, że w zeszłym roku zrealizowano pierwszy etap remontu. Przetarg na to zlecenie wygrała firma SPECTRUM z Lublina. Pracownicy przedsiębiorstwa wymienili 140 okien na całej elewacji zachodniej i południowej. Wartość inwestycji wyniosła 637 774,89 zł.

To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości dla uczniów i pracowników szkoły. Starostwo planuje także wymianę stolarki okiennej na frontowej ścianie budynku. Co więcej, zrekonstruowane zostaną witraże.

II LO w Tarnowskich Górach odnowione. Budynek Staszica prezentuje się świetnie

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon