Nowa, latająca atrakcja Muzeum Techniki Militarnej w Zbrosławicach. Warto będzie to zobaczyć!

Garnizon Górnośląski pozyskał nowy eksponat do swojej kolekcji. Po odnowieniu będziemy go mogli oglądać pośród innych pojazdów i maszyn muzeum.

Pixabay
Garnizon górnośląski antonow an 2

Nowy punkt na turystycznej mapie Zbrosławic

W tym roku przed gośćmi swoje zbiory zaprezentowało Muzeum Techniki Militarnej. Znajdziemy je w Zbrosławicach przy ul. Piaskowej. Muzeum to efekt wytrwałej pracy miłośników tematu działających jako Garnizon Górnośląski. Akcje organizowane przez nich lub z ich udziałem cieszą się niemałym zainteresowaniem. Warto przywołać chociażby Tarnogórski Piknik Militarny.

Podczas uroczystego otwarcia Muzeum Techniki Militarnej goście mogli podziwiać zgromadzone przez pasjonatów pojazdy, które przejechały w długiej paradzie. Na zainteresowanych czekały także dioramy historyczne i inne muzealne okazy. Opiekunowie muzeum poinformowali że, zbiór eksponatów niedawno powiększył się o nowy egzemplarz ze skrzydłami.

Akcja "Antek" zakończona sukcesem

Do pojazdów i różnorodnych sprzętów dołącza "Antek". To samolot AN-2 - jak podają członkowie Garnizonu - największy dwupłatowiec seryjnie produkowany na świecie. Maszynę udało się bezpiecznie przetransportować do Zbrosławic. Jej nowym domem będzie Muzeum Techniki Militarnej. Jednak wcześniej musi zostać odnowiona.

- Zostaliśmy obdarzeni zaufaniem, że samolot po przekazaniu w nasze ręce odzyska choć w części swój dawny blask. Brakuje nam w nim elementów wyposażenia wnętrza, silnika, śmigła, ale mamy nadzieję, że z czasem uda nam się je pozyskać. Na tę chwilę skupimy się na jego estetyce. Przed nami naprawa poszycia, naprawa kabiny i jej doszczelnienie oraz oczywiście malowanie - tłumaczą opiekunowie muzeum.

Jak dokładnie samolot będzie wyglądał z zewnątrz, tego jeszcze członkowie Garnizonu nie zdradzają. Miejmy nadzieję, że niebawem będziemy się mogli o tym przekonać sami.

Zbrosławice sztolnia Fryderyk

Może Cię zainteresować:

To będzie "największa turystyczna atrakcja w Gminie Zbrosławice". Co się tam pojawi?

Autor: Urszula Gołkowska

28/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon