Nowa, latająca atrakcja Muzeum Techniki Militarnej w Zbrosławicach. Warto będzie to zobaczyć!

Garnizon Górnośląski pozyskał nowy eksponat do swojej kolekcji. Po odnowieniu będziemy go mogli oglądać pośród innych pojazdów i maszyn muzeum.

Pixabay
Garnizon górnośląski antonow an 2

Nowy punkt na turystycznej mapie Zbrosławic

W tym roku przed gośćmi swoje zbiory zaprezentowało Muzeum Techniki Militarnej. Znajdziemy je w Zbrosławicach przy ul. Piaskowej. Muzeum to efekt wytrwałej pracy miłośników tematu działających jako Garnizon Górnośląski. Akcje organizowane przez nich lub z ich udziałem cieszą się niemałym zainteresowaniem. Warto przywołać chociażby Tarnogórski Piknik Militarny.

Podczas uroczystego otwarcia Muzeum Techniki Militarnej goście mogli podziwiać zgromadzone przez pasjonatów pojazdy, które przejechały w długiej paradzie. Na zainteresowanych czekały także dioramy historyczne i inne muzealne okazy. Opiekunowie muzeum poinformowali że, zbiór eksponatów niedawno powiększył się o nowy egzemplarz ze skrzydłami.

Akcja "Antek" zakończona sukcesem

Do pojazdów i różnorodnych sprzętów dołącza "Antek". To samolot AN-2 - jak podają członkowie Garnizonu - największy dwupłatowiec seryjnie produkowany na świecie. Maszynę udało się bezpiecznie przetransportować do Zbrosławic. Jej nowym domem będzie Muzeum Techniki Militarnej. Jednak wcześniej musi zostać odnowiona.

- Zostaliśmy obdarzeni zaufaniem, że samolot po przekazaniu w nasze ręce odzyska choć w części swój dawny blask. Brakuje nam w nim elementów wyposażenia wnętrza, silnika, śmigła, ale mamy nadzieję, że z czasem uda nam się je pozyskać. Na tę chwilę skupimy się na jego estetyce. Przed nami naprawa poszycia, naprawa kabiny i jej doszczelnienie oraz oczywiście malowanie - tłumaczą opiekunowie muzeum.

Jak dokładnie samolot będzie wyglądał z zewnątrz, tego jeszcze członkowie Garnizonu nie zdradzają. Miejmy nadzieję, że niebawem będziemy się mogli o tym przekonać sami.

Zbrosławice sztolnia Fryderyk

Może Cię zainteresować:

To będzie "największa turystyczna atrakcja w Gminie Zbrosławice". Co się tam pojawi?

Autor: Urszula Gołkowska

28/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Muzeum Techniki Militarnej

Muzeum Techniki Militarnej w Zbrosławicach - kiedy otwarcie?

Literalnie.fun - jak zagrać

Gra tarnogórskich uczniów podbija Internet!

Orszak Trzech Króli w Kaletach

Orszak Trzech Króli w Kaletach. Kiedy i gdzie się rozpocznie

Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - morsowanie

Podziemna sztafeta w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry, gra miejska "Tropami księdza Blachnickiego"

Przez Tarnowskie Góry tropami Blachnickiego

Kino plenerowe na brzegu Dramy, Zbrosławice

Kino plenerowe na brzegu Dramy 2021

Pokaz mody gwarkowskiej

Pokaz mody tarnogórskiej [GALERIA]