Nowa remiza dla strażaków z Kalet coraz bliżej. Umowa już podpisana

Burmistrz Miasta Kalety podpisał umowę z wykonawcą nowego budynku dla strażaków ochotników. Wiemy już, jak ma wyglądać remiza i kiedy możemy spodziewać się zakończenia prac.

Nowa remiza dla OSP Kalety

15 września władze miasta uroczyście zawarły umowę z firmą TIGER-BUD S.C. z Rusinowic. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Powiatowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach oraz sami ochotnicy z Kalet.

Miasto planowało przeznaczyć na tę inwestycję kwotę 4 680 000 zł. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najtańszą propozycję - 3 049 272,34 zł - przedstawiła spółka NAU-TECHNIKA z Tarnowskich Gór. Zdecydowano się jednak na ofertę najdroższą, ale mieszczącą się w założonej kwocie, jaką złożyło konsorcjum TIGER-BUD - 4 496 296,98 zł. Część środków na ten cel pozyskano z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Reszta pochodzi z budżetu miasta.

Remiza będzie ulokowana u zbiegu ulic Leśnej oraz Gwoździa w Kaletach. Na realizację zamówienia wybrany wykonawca ma 12 miesięcy.

- Data ta zbiegnie się z kolejnym ważnym wydarzeniem w historii naszego miasta i funkcjonowaniem ochotniczej jednostki straży, bowiem na rok 2023 przypada 100-lecie działalności naszych ochotników w Kaletach - dodają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Jak będzie wyglądać nowa inwestycja? Urząd Miasta Kalety przedstawia wizualizację budynku, jaki mają otrzymać druhowie.

Kalety - nowa remiza

Może Cię zainteresować:

Nowa remiza dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Jak będzie wyglądać? [WIDEO]

Autor: Urszula Gołkowska

15/02/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon