Nowa sala gimnastyczna w gminie Tworóg. Skąd pochodzą fundusze?

Gmina Tworóg przystąpi do budowy nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem. Obiekt pojawi się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojsce.

Ponad 1,5 miliona złotych dla Tworoga

Wiadomość z pewnością ucieszy zwłaszcza najmłodszych mieszkańców Wojski (gmina Tworóg). Samorząd zdecydował się na inwestycję, która zapewni uczniom lepsze warunki do rozwoju sportowego. Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym pojawi się nowy obiekt sali gimnastycznej.

- Projektowany budynek szkolnej sali sportowej wraz z zapleczem w Wojsce zostanie połączony łącznikiem z budynkiem istniejącej szkoły. Hala będzie służyć głównie jako sala gimnastyczna dla uczniów szkoły, ale również – po zajęciach lekcyjnych jako sala sportowa dla mieszkańców gminy - informują pomysłodawcy budowy. - Pomiędzy salą a szkołą – w łączniku - zaprojektowano dodatkowe wejście do szkoły. Projektowana sala sportowa dostępna będzie dla uczniów poprzez łącznik ze szkołą, który jednocześnie stanowić będzie hol wejściowy do sali sportowej - dodają.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinasowaniu z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to program rządowych grantów skierowanych do samorządów na terenie całego kraju. Otrzymane wsparcie pieniężne gminy mogą przeznaczyć na długotrwałe inwestycje. W zależności od zamożności, jednostki dostały od 0,5 do 93 mln zł. Z pomocy skorzystało aż osiem wnioskodawców z naszego powiatu. Całą listę zaplanowanych przedsięwzięć można znaleźć TUTAJ.

- Kolejny duży sukces… Bardzo miło nam poinformować, że nasze starania o środki finansowe na budowę nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojsce zakończyły się sukcesem. Za wsparcie naszych działań dziękujemy wszystkim parlamentarzystom - cieszą się urzędnicy.
Koordynatorzy Funduszu Inicjatyw Lokalnych przydzieli gminie 1 677 857 złotych. Całościowy koszt inwestycji wynosi natomiast 2 500 000 zł.
fot. UG Tworóg

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon