Profesjonalna siłownia plenerowa? Radny chciałby, aby taka powstała w Tarnowskich Górach

W czasie pandemii koronawirusa, kiedy branża fitness przeżywa kryzys, w Bytomiu istnieje siłownia zewnętrzna, na której można mimo zakazu odbywać profesjonalne treningi. Jeden z tarnogórskich radnych chciałby, żeby taki obiekt powstał też w naszym mieście.

Nowa siolownia tarnowskie gory

Inspiracja rodem z Bytomia

W zeszłym roku w bytomskiej dzielnicy Rozbark pojawiły się nowe przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Był to fragment szerszych działań w ramach projektu o nazwie: "Stworzenie przyjemnych i bezpiecznych przestrzeni dla mieszkańców Rozbarku". W tej części inwestycji zbudowano także ścieżkę zdrowia oraz skatepark. Za najciekawszy obiekt może być jednak uznana sama siłownia, ponieważ drugiej takiej nie ma w najbliższej okolicy.

Nie jest to jedno z tych miejsc, gdzie przychodzi się na małą rozgrzewkę. Sprzęty, które tam zamontowano, służą przede wszystkim bardziej wymagającym użytkownikom. Maszyny zostały wyposażone w zmienne obciążenie, co pozwala trenującym na dobieranie ciężaru adekwatnie do swoich możliwości. Co więcej, projektantów należy pochwalić za uwzględnienie potrzeb osób niepełnosprawnych. Właśnie z myślą o nich powstały trzy specjalne stanowiska, umożliwiające im wartościowy trening. Cały kompleks siłowni, skateparku i ścieżki zdrowia kosztował 1 404 162 zł. Duża część tej kwoty pokryto z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej (891 070 zł) oraz budżetu państwa (104 831 zł).

https://www.youtube.com/watch?v=WEoPnUrVqCc

Nowa siłownia dla Tarnowskich Gór?

Sprzęty zainstalowane w Rozbarku cieszą się uznaniem wśród mieszkańców. Zwłaszcza teraz, kiedy siłownie pozostają zamknięte. Nierzadko na treningi przyjeżdżają tam osoby z sąsiednich miast. Pomysł stworzenia obiektu sportowego na wzór tego z Bytomia przypadł do gustu także jednemu z radych naszego miasta. Łukasz Garus opublikował wczoraj na swoim facebookowym profilu post, w którym pyta o to, co o tej inicjatywie sądzą sami tarnogórzanie.

- Chciałbym to omówić z jak największą ilością osób: z mieszkańcami, radnymi, burmistrzem. Bardzo podoba mi się ten pomysł, ale najpierw chciałbym go skonsultować. W wielu miejscach widziałem różne ciekawe pomysły na tego typu obiekty sportowe - powiedział radny w rozmowie z nami.

W okolicy funkcjonuje wiele siłowni i klubów fitness, a sami mieszkańcy wykazują spore chęci do rozwijania swojej tężyzny fizycznej. Idea stworzenia nowego miejsca dedykowanego tym, którzy mają większe wymagania wobec sprzętów sportowych, może więc znaleźć wielu zwolenników. Pytany o miejsce, Łukasz Garus uzależnia przyszłą lokalizację od wskazówek ekspertów oraz samych zainteresowanych użytkowników. Wskazuje jednak, że siłownia mogłaby się pojawić w Parku Miejskim, gdzie już teraz znajdziemy małe fragmenty sportowej infrastruktury. Radny zaznacza jednak, że usytuowanie oraz sama forma obiektu pozostaje na razie w fazie konsultacji.

- Mogłoby to być miejsce zarówno dla tych, którzy chcą przyjąć trochę większe ciężary, jak i dla osób starszych, które chcą zażyć trochę ruchu, np. w ramach rehabilitacji czy ogólnie pojętej rekreacji. Dla tych drugich należałoby zainstalować odpowiednie urządzenia rehabilitacyjne typu active senior - opowiada.

Czy w bliżej lub dalszej przyszłości w naszym mieście zagości nowa siłownia outdoorowa? Tego jeszcze nie wiemy. Sama inicjatywa wydaj się być ciekawa. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia dalszych losów sportowego projektu.

fot. Bytomski.pl

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Przygotowania do swiat tarnowskie gory

Przygotowania do Świąt rozpoczęte. Co w tym...

Restauracje wspieraj gastonomie

Powstaje lista tarnogórskich lokali...

Pizza tg

Wspieramy gastronomię. Gdzie zamówić pyszną...

Kosz na zakretki

Chryzantemy za nakrętki. Zakrętkowy kosz-serce...

Harcerze poadza drzewa

Miasto dofinansuje projekt harcerzy....

Serce na nakretki

Serce na nakrętki w Tarnowskich Górach. Gdzie...

Otwarta silowani tg

Tarnogórska siłownia otwarta. Xtreme Fitness...